Lg Pro Lite D682TR İnceleme

1
3320
Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Kalemi mevcut

Cep telefonu teknolojisi son yıllarda her ne kadar Samsung ve Iphone‘dan sorulsa da bazı markalar sektörde kendilerine yer edinmeye gayret gösteriyor. Lg de bunlardan birisi. Yakın zamanda yakından test ettiğimiz Lg Pro Lite D681TR modelini biraz inceleyelim dedik.

Öncelikle gerek kendi testlerimizden gerekse de kullanıcılarından okuduğumuz kadarıyla fiyat/performans bakımından öncelikle tercih edilecek cep telefonlarından.

Ebat olarak da aşağıdaki görsellerden de anlaşıldığı gibi Note 2 ebatlarında diyebiliriz. Oldukça büyük yani.

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Boyutları

Sağ üst tarafında kalemi mevcut. Telefonun sağındaki ufak düğmeye tıkladığınızda ise o anda hangi yazılım veya ekran açık olursa olsun doğrudan kalemle not alma penceresi çıkıyor. Diğer telefonlarda da şöyle midir emin değiliz ancak tepkime süresi biraz uzun. Yani siz kalem ile yazı yazdıktan 1 saniye kadar geç geliyor ekrana. Onun dışında bu özellikte başka sıkıntı yok. Ekranı rahatlıkla silip, rahatlıkla kaydedebiliyorsunuz ayrıca. Tabii kayıt uygulaması (quick memo) yerine başka bir uygulama atayabilirsiniz o düğmeye.

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Kalemi mevcut

Telefondaki bir başka özellik ise tepesindeki kalemin yanında bulunan IR led. Bunu telefondaki yüklü yazılım ile televizyon, blu-ray & dvd oynatıcılara yakınlaştırdığınızda tanımaya çalışıyor ve bu aygıtları kumanda olmadan kontrol edebiliyorsunuz. Eksi yanı ise maalesef ülkemizde oldukça bilinen marka olan Vestel öntanımlı cihazlar arasında bulunmuyor.

Bazı diğer telefonlarda görüyoruz bildirim ışığını, mesela Iphone’larda cevapsız çağrı olduğunda bildirim ışığı yanıp söner; bir çok telefonda mevcut bu özellik. Aynı özellik Lg Pro Lite modelinde de var ama daha belirgin şekilde. Telefonun alt kısmındaki “home” tuşunun etrafı farklı renklerde yanıp sönüyor cevapsız çağrı gibi durumlarda.

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Bildirim ışığı

Ses olarak cihazın alt kısmında iki yana dağıtılmış küçük 2 hoparlör bulunmakta. Ancak ne yazık ki istenilen düzeyde verim alamadık ses / müzik bakımından 2 hoparlöre rağmen.

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Hoparlör

Diğer LG cep telefonu modellerinden biliyorsunuzdur belki, ekranın ortasına hızlıca 2 kez tıkladığınızda telefonunuzun ekranını açabiliyorsunuz. Ekranı açmak için garip garip şekiller çizenler için büyük kolaylık. Gerçi o şekiller bildiğimiz gibi güvenlik için elzem olabiliyor bazen.

Kamera (fotoğraf) çözünürlüğü 8 mp. Aynı zamanda flaş entregreli. Çok büyük bir kalite beklemeyin 8 mp deyince. Kompakt fotoğraf makineler kadar olmasa da bir çok cep kullanıcısını tatmin edecek türden fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Kamera kayıtları konusunda ise pek bir şey söyleyemeceğiz. Eğer kullancısı iseniz yorum kısmından değerlendirmelerinizi yazabilirsiniz.

Ekran çözünürlüğü 5.5″ ekranda qHD 540×960 piksel. Derinliği ise 200 ppi. Ipad mini’nin 163ppi yoğunluğu (derinliği) olduğunu hatırlatalım.

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Ekran çözünürlüğü

Hız bakımından ise kullanıcı yorumlarına baktığımızda Samsung S3 ve S4‘den daha hızlı olduğu söyleniyor. Ebat olarak da aynı şekilde bu iki modelden daha büyük. Yukarıda da söylediğimiz gibi Note 2 ile hemen hemen aynı boyutlarda.

2015 3 gün kala tekno-marketlerde 797-929 lira aralığında satılıyor.

Son fikrimizi soracak olursanız hiç çekinmeden alın diyebiliriz.

Önemli Özellikleri

İşletim Sistemi : Android 4.1.2
Ekran boyutu : 5,5 inç
Ekran çözünürlüğü : 540 x 960 piksel
Kamera çözünürlüğü : 8 megapiksel
Bluetooth, GPS, Wi-Fi, 3G : Var
Dokunmatik ekran : Evet
Dijital pusula : Yok
Maks. konuşma süresi : 660 Dakika
Radyo : Var
Çift sim kartı : Yok
Arttırılabilir bellek : 32 GB’ya kadar
Ağırlık : 164 gr

Diğer Görselleri

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Görseller

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Görseller

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Görseller

Lg Pro Lite D682TR İnceleme - Görseller

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz