Ağustos 2015’in Ücretsiz En İyi 6 WordPress Teması

4
3564
2015 Ağustos Ücretsiz En İyi Wordpress Temaları

Ağustos 2015’te çıkan ücretsiz WordPress temalarını sizlere sunuyoruz. WordPress tema arşivinden baktığımız ve incelediğimiz onlarca wordpress teması içinden en iyi 6 tanesini sizler için derledik.

Hemen bir hatırlatma yapıp temalara geçelim : aşağıda temalar wordpress.org üzerinde paylaşılan temalar arasından seçilmiştir. Hadi buyrun en yeni ve en kaliteli wordpress temalarına göz atmaya.

 

1. Xmax

Xmax Ücretsiz WordPress Magazin Teması

Kopa Theme tarafından sunulan bir wordpress teması. Kopa Theme’nın bunun gibi hatta daha iyi bir çok teması var. Xmax temasında harika bir menü kullanmışlar. Profesyonel premium magazin sitelerde gördüğümüz şekilde menü üzerine gelince o kategoriye ait konuların görselleri çıkıyor. Ayrıca bu açılır menünün “featured” kısmına özel bir video bile eklenebiliyor. Breaking News tarzı son eklenenler çubuğu var; ancak çok büyük tutulmuş. Slider ise gerçekten göz alıcı. Ancak temanın geri kalan kısmı için o kadar iyi durum söz konusu değil maalesef. Kelimeler, bölümler (sections) ve başlık-resim arasındaki boşluklar çok amatörce hazırlanmış. Son olarak temanın freemium olmadığını hem ücretsiz hem de ücretli halinin olduğunu hatırlatalım.

 

2. E-Commerce

Ağustos 2015 En İyi WordPress Temaları - Eticaret Teması
Biliyorsunuz WordPress ile her türlü site yapılabiliyor. E-ticaret sitesi de bunlardan biri. 2 Ağustos’ta sunulmuş bu wordpress e-ticaret teması her ne kadar basit gözükse de özellikle ilgi çekici t-shirt satışlarınız için belki tercih edilebilir. Tabii çok az maliyetle e-ticarete başlayanlar için ideal olabilir. Daha yüksek bütçeyle giriş yapanlar için daha farklı tasarımlar hatta daha farklı CMS’ler öneriliyor. Bu temanın en güzel kısmı sadeliği de içinde barındırıyor olması. Siteye girer girmez hemen ürünlerle karşılaşıyorsunuz ve dikkatinizi dağıtacak başka öğeler pek yok. Yani incele, satın al, öde ve bitir diye bir slogan kullanabiliriz bu tarz temalar için.

 

3. Photoline Lite

Ağustos 2015 En İyi WordPress Temaları - Fotoğrafçılık Teması
Çektiği profesyonel fotoğrafları blogunda paylaşmak isteyenler için ideal ve sade bir tema. Gerek anasayfası gerekse de içerik sayfalarında eklenen fotoğraflar gayet güzel bir tarzda gözüküyor. Bu tema da sade bir tema. Çok göz yormayan, gerekli boş alanların olduğu, sadece fotoğraflara odaklanıldığı bir yapıya sahip.

 

4. MH Joystick lite

Ağustos 2015 En İyi WordPress Temaları - Oyun Teması
Bir çok yerde örneklerini gördüğümüz gibi WordPress ile oyun sitesi de yapılabilir. Bu wordpress oyun teması da Ağustos ayında çıkmış en güzel temalardan birisi. Ayrıca eğer oyun tanıtımları gibi bir site açmayı planlıyorsanız ve çok büyük WordPress geliştirmeden anlarım diyorsanız bu tema sizin için yararlı olabilir. Çok iyi olduğunu söylememiz muazzam derecede güzel ve çok fonksiyonlu oyun temalarına haksızlık olur. Ama farklı ve sade bir tema arıyorsanız birazcık editleme ile bu tema çok iyi gider. Hazır reklam alanları ve büyük pikselli yazı başlıklarıyla oyun teması arayanların bakacağı temalardan.

 

5. ClesarMedia

Ağustos 2015 En İyi WordPress Temaları - Magazin Teması
Listemizdeki en iyi tema belki de. Güzel bir WordPress magazin teması. Ücretsiz olarak indirmeniz mümkün. Beğenmeniz halinde premium halini satın alabiliyorsunuz. Mavi ve altın sarısı olmak üzere 2 renk seçeneği var. 1 Ağustos 2015’te sunulmuş olduğundan bir çok eksiği olabilir. Menü üzerine gelince alt menü animasyonu biraz garip gelebilir. Font seçimi de biraz standart dışı olmuş. Eğer Google fontlarla zenginleştirilebilirse bir çok insanın gözünü kırpmadan tercih edebileceği bir tema.

 

6. Franz Josef

Ağustos 2015 En İyi WordPress Temaları - Kurumsal Tema
Kurumsal wordpress teması arayanlar için son zamanların en ideal, en temiz ve en sade temalarından biri. Çok fazla özellik yokmuş gibi duruyor ama biliyorsunuz ki bir web sitesinin en temel amaçlarından biri hedef kitlenin ilgisini çekmek ve dönüşümü sağlamaktır. Bu temayla da bunu yapabilirsiniz. Ciddi kurumsal firmaların mutlaka incelemesi gereken tema.

4 YORUMLAR

  1. temalar gercekten cok sik duruyorlar ozellikle Cleser Media temasini indirip inceleyecegim, ve ekim temalarinida bekliyorum emeginiz icin cok tesekkurler her zaman takipteyim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz