Leonardo Di’caprio’ya Oscar Kazandırmamasına Rağmen Harika Olan 5 Film

3
3191
Leonardo Di’caprio’ya Oscar Kazandırmayan Harika Filmler

Leonardo Di’caprio günümüzün en iyi oyuncularından biri kuşkusuz. 136 ödül adaylığı ve bunlardan 34’nü kazanması bunu kanıtlar nitelikte. Koleksiyonun tek eksik parçası ödüllerin en büyüğü Oscar olması onun için olumsuz bir durum değil. Bir röpörtajında verdiği demeçlerden birinde bu konuya da şu şekilde değinmişti. ”Genç yaşımda başladığım oyunculuğa kısa ve öz zamanda büyük bir oyuncu olmamı sağlayan Oscar değildi. İlerleyen yıllarda üstadlarım olarak gördüğüm oyuncular gibi Oscar almak isterim ama bir aktörün kalitesini belirleyen ödüller değildir.”

Bu sözüyle kendisine bir kez daha sevgimizin arttığı karizmatik aktörümüzün geçmişte kendisine Oscar kazandırabilecek filmleri derledik.

5. Django Unchained (2012)

Django Unchained - Leonardo Di'Caprio

Di’caprio’nun başrolde olmamasına karşın mükemmel bir performans gösterdiği film. Bu listede olmaya layık.

4. Inception (2010)

Inception - Leonardo Di'Caprio

Christopher Nolan’ın bizlere mind-fuck yaşatma onurunu elde eden film. Bir kez izlemekle yetmeyip defalarca izleyenlerin sonunda anlayabildiği eser. Oyunculukların üst düzeyde olması ve konunun işlenişi neden Leo’ya Oscar kazandırmadı?

3. Shutter Island (2010)

Shutter Island - Leonardo Di'Caprio

Inception’dan çok farklı olarak dram yönüne ağırlık vermiştir ve bunu güzel vurgulamıştır. Eğer ki filmi izlememişseniz şu an açıp izlemeye başlayın çünkü içinizde ki insanlığı her açıdan doldurabilecek nitelikte.

2. The Departed (2006)

The Departed - Leonardo Di'Caprio

Martin Scorsese’in en iyi filmlerinden. Herkesin oyunculuğu üst düzeydi ve bunun ödülünü aldıkları Oscarlarla kanıtladılar ama yine de Di’caprio’ya ödülü ne yazık ki getiremiyor.

1. Titanic (1997)

Oyuncularıyla, müzikleriyle, görselliğiyle tam bir şölen ve başyapıtlardan birisi. Leo’nun kariyenin dönüm noktasını olumlu şekilde belirleyen ve bunun meyvesini gelecek yıllarda almasını sağlayan en önemli film.

3 YORUMLAR

  1. hele son filmi the revenant bence kötü filmdi . milletin anlayamadığı entel dantel filmler oscar alıyor . departed gibi filmler klişe diye geçiyor 🙂

  2. Titanic filmi Dicaprio için dönüm noktası olmuştu. Onun en kötü filmi bile insanı büyülüyor. Çok çok kötü bir filmi olsa bile golsüz geçen ancak zevkli bir derbiye benziyor.

    Listede son filmi Diriliş de yer almalıydı. Muhteşem ötesi bir oyunculuk çıkarmış. Ayrıca Zindan Adası filmini 2 kez izlememe rağmen olay örgüsünü tam olarak anlamış değilim. Buna rağmen film yine de etkileyiciydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz