Uzaylılarla İlgili Aklınızı Başınızdan Alacak 17 Bilgi

3
6000
Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler

İnsanlığın en merak ettiği konulardan birisi : uzaylı var mı ? Uçsuz bucaksız evrende yalnız olduğumuzu söylemek biraz saflık olur. Ama bugüne kadar da belli belirsiz UFO olayları dışında herhangi bir uzaylı formu ile karşılaşmadık. Uzaylıların belirsizliğini koruması insanlarda daha fazla meraka neden oluyor. Ne de olsa insan gizemli şeylere ve anlayamadığı şeylere hayrandır. Aşağıda en ilginç ve en akla yatkın olanları inceledik. 1-2 tanesinde ise daha fazla bilgi edinmek için Wikipedia sayfalarını ekledik.

Dünyaya teleskopla bakan uzaylı

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Eğer 65 milyon ışık yılı uzaklıkta bir galaksideki uzaylı şimdi teleskop ile dünyamıza bakıyor olsaydı göreceği şey dinazorlar olurdu. Tabii devasa bir teleskopla bunu yapabilirdi. Belki de şu anda dünyamız izleniyor !

Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Uzaylılar tarafından kaçırılmış birine önümüzdeki milyon yıl için yılda 1 dolar ödemeyi taahhüt eden bir sigorta firması var. Ve bu sigorta 20.000’den fazla insan tarafından satın alınmış.

İtfaiyecilerin uzaylılarla imtihanı

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
ABD’de bazı itfaiyeciler herhangi bir UFO kazası veya saldırısı olma durumunda uzaylılara nasıl davranılacağı konusunda eğitim alıyorlar. Yaralı uzaylılara nasıl yardımcı olacakları konusunda bile bilgi veriliyormuş.

3. türden yakın ilişkiler

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Ayda yürüyen 6. kişi olan Edgar Mitchell’in iddiasına göre uzaylılar insanlarla bir kaç kez iletişime geçmiş bulunmakta ve devletler bu gerçeği insanlardan hâlen saklıyor.

Uzaylıların olma ihtimali

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
UEA’dan (University of East Anglia) bilimadamlarınca yapılan araştırmaya göre diğer gezegenlerde zeki yaşam formu bulunma olasılığı %2. Bir başka deyişle önümüzdeki 10 yıl içinde uzaylı bir canlının olduğunu doğrulamamız %2’lik bir ihtimale sahip.

Uzaylı yapımı satranç

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Dünya Satranç Federasyonu Başkanı, satrancın uzaylılar tarafından icat edildiğine inanıyor. Ayrıca 17 Eylül 1997’de bir gece vakti sarı uzay elbisesi giyinmiş uzaylıların kendisini kaçırdığını iddia ediyor.

Bir cisim yaklaşıyor

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Apollo 11 görevi esnasında mürettebat kendilerine çok da uzak olmayan yakınlıkta uçan garip bir cisim rapor ettiler. Başta bağımsız SIV-B roketinin bir parçası olduğu sandılar. NASA yetkilileri bunun ne tür bir cisim olduğunu bugün bile açıklayamıyor.

17,129 yıldız

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Washington’daki Carnegie Enstitüsü’nden gökbilimciler Margaret Turnbull ve Jill Tarter’ın derlediği listeye göre kompleks yaşamı destekleyen gezegenlere sahip yakınımızda 17,129 yıldız var. Margaret Turnbull, zeki bir yaşamın evrilmesi için gezegenin en az 3 milyar yaşında olması gerektiğini iddia ediyor.

Mısır’daki garip hiyeroglif

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Yukarıdaki resim Photoshop hilesi gibi görünebilir bazılarımıza. Belki gerçekten de öyledir. Ancak diğer gerçek var ki Antik Mısır hiyerogliflerinde helikopter, denizaltı, tekne ve jet uçağı resmedilmiş. Bunlar zamanın ileri bir medeniyeti aracılığıyla mı, uzaylılar aracılığıyla mı yoksa kendi gelişmiş medeniyetleri aracılığıyla mı taşlara işlendi, bilinmiyor.

Tam kesinlikte olmasa da (bize göre) bilimsel açıklamasını öğrenmek isterseniz şu Wikipedi sayfasına bakabilirsiniz.

SETI

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Uzaylı medeniyetin (varsa) radyo sinyallerini keşfetmek için Kaliforniya’nın Mountain View şehrinde SETI Enstitüsü bulunmaktadır. 1.000’den fazla yıldızı taramak için 1995 yılında başlatılan proje yıllık 5 milyon dolar maliyetinde. 2025’e kadar bir sinyal yakalayacaklarını umut ediyorlar.

Güneş sistemimizde hayat var mı ?

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Güneş sistemimizde uzaylı yaşamı için büyük olasılıkla uygun olan yerler : Mars’ta yeraltı sığınakları, Satürn’ün uydusu Enceladus’taki sıcak noktalar (güney kutbu gayzerlerle dolu), Jüpiter’in uyduları Europa ve Callisto (buzla kaplı kabukları yer altından akan uçsuz bucaksız su okyanuslarını gizliyor olabilir).

Denver Doğa ve Bilim Müzesin’nden Gezegen Bilimcisi David Grinspoon, Venüs’ün uzaylılar için uygun olabileceğini ve Venüs’ün sıcaklığının (454 C) tolere edilebileceğine inanıyor.

Mısır dönemindeki UFO’lar

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Belki de daha önce M.Ö. 1450’de UFO’lar görünmüş olabilir. Zira Mısırlılar tarafından gökyüzündeki parlak daireler şeklinde tanımlamalar yapılmış.

Napolyon Bonapart

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia eden bir başka kişi de Napoleon Bonaparte. Gerçekten de 1794 Haziranında bir kaç gün kaybolmuş ve sonradan yabancı bir adam tarafından hapsedildiğini anlatmış. İnanması zor ama bilimadamları sonraları Napolyon’un iskelet kalıntılarına gömülmüş halde minik bir yabancı cisim bulmuşlar ve bu nesnin microçip olduğunu duyurmuşlar.

İnsanların kaçırılma nedenleri

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
2003’te hipnoz kullanılarak yapılan bir Harvard çalışmasında, kaçırıldığını iddia eden 10 kişiden 7’si uzaylılar tarafından kaçırıldığında cinsel deneyler veya üreme için kullanıldıkları anlatmışlar.

Susan A. Clancy, insanları uzaylılar tarafından kaçırıldığına neyin inandırdığını 2005’te yayınladığı kitabında bilimsel olarak açıklamaya çalışmış.

İnsan nedir ?

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Bilim adamları 1972’de uzaylılara insanoğlunu tanıtmaya (tanımlamaya) çalışmıştı. Carl Sagan ve Frank Drake üzerinde çıplak bir adam ve kadının resmedildiği bir tabaka tasarladılar ve bunu Pioneer 10 uzay aracına yerleştirdiler.

Los Angeles

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
24 Şubat 1942’de binlerce kişi UFO gördüğünü iddia ederek Los Angeles yerel hava üssüne akın etti. UFO defalarca uçaksavar ateşi ile vurulmasına karşın hasar almadan durmaya devam etti.

Bu durumla ilgili Wikipedia makalesine bakabilirsiniz. Tabii ki bu olayın yaşandığı sırada ABD’nin 2. Dünya Savaşı’na zaten katılmış olması ve olaydan sadece bir kaç ay önce Pearl Harbor saldırısı olduğu gözden kaçırılmamalı.

Antarktika’daki garip kaya

Uzaylılarla İlgili İlginç Bilgiler
Araştırmacılar son olarak Antarktika’da fosilleşmiş nano bakteri izleri içeren bir Mars kayası keşfettiler. Eğer bu milyarlarca yıl önce arkalarında bıraktıkları iz ise bugün dünyada (veya başka gezegende) neye evrimleşmiş olabilirler ?

Mars gerçekten canlılığa sahip bir yer olabilirdi. Mars’ta yüksek miktarlarda metan gazı olduğu ispat edildi. Peki dünyamızdaki neredeyse tüm metan gazının yaşayan canlı organizmalar tarafından salındığını biliyor muydunuz ?

3 YORUMLAR

  1. Kaliforniya’da kurulan tesis gerçekten 2025e kadar uzaylılardan radyo sinyali yakalayabilirmi bilmem ama Nicola Tesla bundan 1 asır önce uzaydan bir radyo sinyali yakaladığını belirtmiştir.

  2. BİLİNMEYEN O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ….BELKİ DE DÜNYAYI UZAYLILAR İNŞA ETTİLER.ÇOK ZEKİ BİR UYGARLIK.KİMSE YOK GİBİ GÖRÜNÜYOR.AMA KENDİLİĞİNDEN OLAMAZ.ÜMİT EDİYORUM Kİ BİZLERE YAKINLAR VE İLGİLENİYORLAR…….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz