Türkçe Photoshop CS6 Dersleri

3
28459
Adobe Photoshop CS6 Türkçe Dersleri

Adobe Photoshop bilgisayar yazılımları içinde efsane olmuş bir yazılım (program). Bilgisayar sahibi hemen hemen herkes hayatında bir kere de olsa Photoshop’u duymuş ve denemiştir. Web tasarımcıların, grafik tasarımcıların ve profesyonel web sitesi editörlerinin belki de en çok kullandığı yazılımların başında geliyordur Photoshop. Adobe firması bu ilgiyi bildiğinden devamlı geliştiriyor Photoshop’u. Bu yazıyı yazdığımızda Adobe Photoshop CS 7’in piyasaya çıkacağını ama Adobe’un kendi sitesinde bununla ilgili çok detaylı bilgiler göremedik. Belki de sadece test sürümüdür, o konuda ayrıntılı bilgi veremeyeceğiz. Ancak Photoshop CS 6‘ın revaçta olduğunu ve Türkçe derslerinin internette bulunduğunu görüp böyle bir yazı yazdık.

Bu yazımızda derleyip yayınladığımız dersler Türkçe‘dir. Yani başlıkta yazıldığı şekliyle ufak bir yanlış anlaşılmaya yol açabilir, Türkçe Photoshop’tan değil de Photoshop CS6’ın Türkçe derslerinden bahsedeceğiz bu yazımızda. Orjinal Photoshop bildiğimiz gibi İngilizce, bu da bir çok PS sevenler için sıkıntı oluyor. Gerekli ilgi gösterilirse Türkçe Photoshop ile de bir yazı yayınlayabiliriz.

Adobe Photoshop CS6’ı denemek isterseniz şu bağlantıdan indirebilirsiniz. Hatırlatalım ki indireceğiniz dosya Adobe Download Assistant adlı ufak bir yazılım ve Adobe tarafından sunuluyor. Bu yazılımı indirdikten sonra Adobe hesabınızla giriş yapıp Photoshop dahil diğer Adobe programların deneme sürümlerini indirebiliyorsunuz.

Adobe Photoshop CS 6 Özellikleri

 • Arayüzünde griden siyaha 4 farklı renk tercihi yapabiliyorsunuz.
 • CS 5’e göre daha hızlı. Photoshop CS 5’teki Liquify,3D ve Lighting Effect filtrelerini kullanırken oluşan yavaşlık CS 6’da düzeltilmiş.
 • 3D (3 boyutlu) resim düzenleme, yaratma tam anlamıyla profesyonel hale getirilmiş.

Türkçe Adobe Photoshop CS 6 Dersleri

 1. Orta ve İleri Düzey Manipulasyon Teknikleri
 2. Göz Rengi Değiştirme
 3. GIF (Hareketli Resim) Yapımı
 4. İnanılmaz Örümcek Adam Duvarkağıdı Yapımı
 5. Çizgi Film Efekti (Didier Drogba)
 6. Siyah Beyaz Resmi Renklendirme
 7. Seçim Araçları
 8. Basit Afiş Tasarımı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz