Game of Thrones’in Finali Yüzüklerin Efendisi Gibi Sonlanacak

0
2526
Game of Thrones Finali Nasıl Bitecek

Ateş ve Buzun Şarkısı serisinin yazarı George R.R. Martin The Guardian’a verdiği röportajda kitapların sonuna daha karar vermediğini belirtti.

George Martin ondan bahsederken ustası olarak bahsettiği ve serinin sonunu onun eseri gibi bitirmeyi planladığını söyledi. Evet tam da Yüzüklerin Efendisi’nden bahsediyoruz. J.R.R Tolkien‘in 1954’de yazdığı kitapdan bahsediyoruz. Yüzüklerin Efendisi’nin sonu ‘Frodo, Sam ile Hüküm dağına gider ve yüzüğü oraya attıkları an yüzük yok olur ve Sauron’un gücü Orta Dünya’dan silinir‘ böyle biter. George’un sonunu bu şekilde bariz yapması tuhaf geldi bana ama bir önceki Jon Snow’un geri dönüşü kesin yazımız ile artık %100 doğrulanmış oldu. Artık Jon geri gelince Gece Nöbetçilerinden kardeşi olan Sam ile ne yaparlar da finali muhteşem olur bilemiyoruz. Çünkü George Martin’in aklına sır ermez.

Game of Thrones Finali Nasıl Bitecek

Frodo bu maceralardan sonra 13 yaşında Ölümsüz topraklara yelken açıyor Gandalf, Bilbo, Elrond gibi vazifesini tamamlamış kişilerle. Anlamadığım şey bu kadar mıydı? Hikaye burada mı bitecek? Bu kadar basit mi olacak herşey? Kitapları okuyan biri olarak eğer böyle bir şey olursa yaşadığı yer olan Broadway’e gider ağır bir ezimete uğrar. Ama dizinin adaletsizliği ve hüzünlü ölümleri karşısında böyle final normal olur gibime geliyor.

Sizce nasıl bir sonla biter Asoiaf/Thrones serisi. Yazın tartışalım yorumlarınızı duymak isteriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz