Game of Thrones: 6 Yeni Kanıt İle Jon Snow’un Geri Dönüşü Kesin

2
4388
Jon Snow Geri Dirilecek mi ?

Jon Snow Game of Thrones’a geri geliyor. HBO karakterin sürekli öldüğünü söyleyerek hiç ihtimalimizin olmadığını söylüyor ama kanıtlar ezici olarak buna karşı çıkmamıza katkıda bulunuyor.

Onlar bu noktada herkesi kandıramaz değil mi ?

5.sezon finalinde herkesi şoke eden bir suikast ile bizleri gözyaşına boğdu. Fanların hali hazırda düşündüğü spekülasyonlar tabi Jon’un 6.sezonda geri döneceği üzerineydi. Melisandre’nin R’hllor yani Ateş Tanrısı sayesinde ölüyü diriltme gücüne sahip ve o Jon hemen ölmeden önce hemen duvara gitmemiş miydi ? Bunun Yanısıra serinin yazarı George R.R. Martin Jon’un gelecek kitapta olacağını Ew’ye röportaj vererek burada onaylamıştı.

Bütün bu parçalar sizi ikna etmeyebilir, kararınıza sonuna kadar saygılıyız ama sızan fotoğraflar, oyunculara sorulan sorular, sosyal medya hesaplarında ”Jon öldü mü geri dönmeyecek mi” gibi gelen sorulara verdikleri cevaplar şüphe edici olduğu için biz böyle düşündük. Umudunuzu kaybetmeyin Jon her zaman geri döner.

 

6. Kit Harington Belfast’da Görüntülendi

http://twitter.com/WatchersOTWall/status/626412236089589760/photo/1

En büyük parçalardan birisi de bu. Kit Belfast’a görüntülendi ve şuan Game of Thrones’in 6.sezon çekimleri nerede gerçekleşiyor ? Tabiki de Belfast’de ve çekimler başlar başlamaz Kit hemen İrlanda’ya gidiyor. Arkadaşlarını ziyarete gittiği epey belli ama ya bize sürpriz yapılacaksa. İşte bu tam bir muamma.

Bu ziyareti çok uzun sürmedi ama tuhaf olan şeyde 1 hafta sonra yine Belfast’de görülüyor. Bu sefer Gece Nöbetçilerinden Edd ile takılıyorlar. Öbür tuhaf olan şey ise Belfast’da kalmak için hayranları ile fotoğraf çekmeyi reddediyor. İzleyicilerin beklediği büyük şeylerden biride bir White Walker olarak yada teorilerde başı çeken Azor Ahai olarak gelmesi. Bunlar tabi sadece teori ama insan istiyor be.

 

5. Carice Van Houten İle Söyleşi

Carice Van Houten - Game of Thrones

En popüler teori Jon Snow’un dönüşünün Melisandre tarafından olması. O yüzden oyuncu bu teoriler hakkında ne diyecek bir bakalım. The New Daily‘ye verdiği röportaj da işte söyledikleri:

”Dizinin zamanlamasına baktığımızda Jon’un artık saatinin dolduğunu düşünebilirsiniz. Jon Snow’un ölümüne çok konsantre oldunuz ve aradaki ipuçlarını kaçırdınız. Ama doğru olan birşey var ki Jon öldü”

Sonra Van Houten yapımcı ile konuştuğunu söyledi ve ”… onun söylediğine göre yapımcı böyle söylentileri kendisinden önce duymuş ama bazı söylentilerin doğru mu yanlış olabileceğine dair sözleri gelecek sene öğreneceklerini söyledi.”

Peki Carice söylediği şeylerin arasında ipuçları olabileceğini söylüyor. Melisandre ve Jon Snow arasındaki bu spekülasyonları ‘muhteşem’ bulduğunu söylüyor ve daha fazla konuşmak istemediğini söylüyor. Evet bu hiç de mantıksız gelmiyor. Melisandre Jon’u geri getirirse eğer Van Houten’in söyleşide dediği şeyler doğru çıkıyor. Bu yüzden sadece hepsini bir kenara bırakmış olabilir.

 

4. HBO’nun Sattığı Şeyler

HBO - Jon Snow

HBO’nun Stannis’in de ölümünü ele alarak Jon’un kaderi belli olabilir. Sezon finalinde kimler öldü ? Gerçekten kimler öldü; Jon orada olmadığı için büyük bir belirsizlik var.

Dizide ölen bütün karakterler için Hbo’nun sitesinde ”Anısına” adlı bir bölüm var ve Stannis ile Jon içinde yoklar. Karakterlerin oyuncağını yapmak o kadar da zor olmasa gerek. Bu oyuncakları satışa çıkarmak da zor olmaz herhalde. Jon Snow gerçekten öldüyse bile bu ölüm onun için çok basit oldu. Belki de dizinin ana karakteri haline gelmişti ve ölümü bu kadar basit bir şekilde işlenmiş olamaz.

Şimdi adil olmak gerekirse 5.sezonda ölenlerden Mance Rayder gibi başkaları da konulmamış. Ama Jon aslında geri gözükmesi gereken çok önemli karakter. Buz ateşin serisinde Buz’un 997. Gece Nöbeti Lord Kumandanı Jon Ateş’inde Ejderhaların Annesi Daenerys’in olduğu tasvir edilirken bir de.

 

3. Herşey San Diego Comic-Con’da Oldu

Game of Thrones’un bu seneki Comic-Con panelinde rolü büyük olsun yada olmasın herkes katılırdı. Jon Snow’un geri dönüşü hakkında herhangi bir bilgi yoktu. Dizinin yönetmenleri David Benioff ve Dan Weiss, serinin yazarı George R.R. Martin ve Kit Harington tüm önceki seneler gibi hepsi mevcut olmasına rağmen gelmemişlerdi. Benioff ve Weiss ilk defa etkinliğe gelmemeyi seçiyor.

Hmm, neden böyle oldu şimdi ?

Jon’un kapısı aralık kalmış bir ölüm yaşamasına rağmen Kit Harington’un Comic-Con’a katılmaması da epey tuhaf. Geçen yıl 4.Sezon’un en şaşkınlık verici olayı olan Oberyn’in ölmesine rağmen Pedro Pascal panele arkadaşlarıyla katılmıştı o zaman diziden ayrılmasına rağmen. Weiss, Benioff ve Kit Harington biliyordu. Panelde Jon Snow’un akıbetinin ne olacağı hakkında sorular sorulacağını biliyordu. Seyircilere ve fanlara yalan söyleyemediler ve kendilerini panelin dışında tuttular. Bu sessizlik Jon Snow’un geri dönüşünü daha olası yapıyor.

 

2. ”Jon Snow Öldü” Ama Bu Geri Gelmeyeceği Anlamına Gelmez

Jon Snow'un Ölümü

HBO’nun başkanı olan Michael Lombardo dedi ki, ” O öldü. Evet. Her şeyi gördüm ve okudum. Jon Snow öldü.”

Herkes biliyor zaten öldüğünü. Bununla alıp veremediğimiz birşey yok. Kendisi de kardeşleri tarafından bıçaklandığını gördü. Bizim ondan istediğimiz tek şey sorularımızı doğru şekilde cevaplandırması. Sorulması gereken soru dirilen olsun yada olmasın onun geri dönmeyeceğini açıklamadılar. Bu soruya kimse cevap vermedi.

Gerçekten, gösteri ile bağlantılı kişilerin söylediklerine bir bakın. Lambardo diyorki; ”Jon öldü”. Yönetmen David Nutter diyor ki hatta Barack Obama’ya bile söyleyen kişi ta kendisi; ”Jon Snow ölünün de ölüsü”. Dizi sorumlusu Dan Weiss diyorki; ”2 kat ölü”. Ama hiçbiri Jon Snow geri dönmeyecek demiyor.

Resmi açıklamada filanda gelmedi. ”Jon Snow asla dirilmeyecek” gibi bir söz de çıkmadı hiç kimseden. Bu zamandan sonrada olmayacak gözüyle bakılıyor.

 

1. Kit Harington’un Saçı

Kit Harington'un Saçı

Sezon finalinden kısa bir süre sonra Kit’in saçlarının durumu Jon Snow’un geri dönüşünün habercisi olabilir.

Us Magazine verdiği röportajda sözleşmesindeki maddede saçlarını kestirdiği takdirde Game of Thrones’da oynaması mümkün gözükmüyor. Bu kadar süre saçlarını kestirememekten sinirli olan Kit bize ipucuyu vermiş olabilir. Geçen haftalarda Belfast’da görülen Kit Harington Game of Thrones’un çekimlerine başladığı İspanya/Almeria’ya doğru uçmuş.

https://twitter.com/KitHaringtonSP/status/627979974331514880/photo/1

2 YORUMLAR

  1. Jon snow geri donmesi ile ilgili bir teorim var.

    1- Sezon finalinde jon snow akgezenlerle siki bir savasa giristi ve bir akgezen komutanini kiliciyla tuzla buz etti. En buyuk akgezen komutani yukari tepeden jon’u izliyordu ve onu taniyordu. Sonra asagida jon giderken sandalda buyuk akgezen komutani ile bakistilar uzun bir bakismadan sonra ak gezen komutani hepsini uyandirdi orda seyirciye msj verildi “bakin öluleride diriltiyoruz” diye ve o buyuk ak gezen komutani jon’un amcasi BENJEN’dir Jon’u ak gezen olarak yanina getirecektir. Ordaki uzun bakisma ve diriltme bos bir sahne degildi iyi okunmasi lazim.. tsk ederim.. varsa anti teziniz bekliyorum.

    • Evet Benjen 1.sezondan beri kayıp ve hiçbir yabanıl onu görmemiş. Buda tek noktaya çıkıyor tamda senin teorine. 4-5 dakika boşuna vurgu yapmadılar bir bildikleri var ve dizide kimse kalmadı. Yapımcılar dizinin en az 8 sezon süreceğini açıkladı ama doğru düzgün karakter kalmadı. Daeneyers kimle taht mücadelesine girecek Stannis’de gitti. Jon her zaman geri döner.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz