Tarihin En Popüler Filmlerinde Başrolü Reddeden 10 Oyuncu

5
3279

Bir aktör Hollywood’da başarılı olduktan sonra oynadığı her rolü hakkıyla yerine getirdiği için çoğu filmden rol teklifi alması doğal oluyor. Jennifer Lawrence’ı ele alalım. Şu sıralar  X-Men serisi, Açlık Oyunları serisi gibi popüler filmlerde oynadığı rollerle fantastik bir çıkış yakalayan genç oyuncumuz güzelliği ile de göz kamaştıran birisi. Örneğin yeni bir film duyurulduğunda başrol aranırken aday listelerinde başı çeken oyuncu oluyor Jennifer.

Diyelim ki siz bir film çekmeye karar verdiniz ve oyuncu arayışlarına giriştiniz. En büyük sorunlarınızdan birisi zamanlama oluyor hiç şüphesiz ki. Eğer ki o oyuncu başka bir film için anlaşmaya varmışsa kaçınılmaz olarak bu sizi ve onu zora sokacaktır. Konumuza gelirsek hiç süphesiz bu rollerden bazıları sinema tarihi için ikonik bir konuma gelmiş ve bu şöhretten vazgeçen bazı oyuncuları anlamış değilim açıkçası.

Karakterin de verdiği bu hazineyi ve popülerliği kaçıran yada istemeyen işte 10 oyuncu.

 

10. Jim Carrey – Captain Jack Sparrow ( Pirates of the Caribbean )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Jim Carrey çoğu insanın idolü olmuş bir usta oyuncu ve onun oynadığı çoğu filmde ondan daha iyi rol yapabilecek bir oyuncu yok maalesef. Johnny Deep’in Jack Sparrow’u yıllardır sevdiğimiz derin ve komik kişiliğe sahip bir karakter. Jım Carrey bu rolü nasıl yapardı bilmiyoruz ama onun yeteneğinin bu rol için yeterli olabileceğini biliyoruz.

 

9. Jack Nicholson – Michael Corleone ( The Godfather )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Eğer bu oyuncu seçim gerçekleşseydi ortaya ilginç şeyler çıkardı. Jack Nicholson’un The Departed filminde oynadığı entrikacı mafya babası rolü bu filmde seçilmesinin en büyük nedeni olurdu büyük ihtimalle. Al Pacino’nun oynadığı rolden daha sadist ve daha az duygusal bir kişilikle karşımıza çıkardı Jack.

 

8. Michelle Pfeiffer – Clarice Starling ( Silence of the Lambs )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Michelle Pfeiffer, Jodie Foster rolünü bize normal görünenden farklı olarak olduğundan fazla şaşırtıcı gösterebilirdi.

 

7. Hugh Jackman – James Bond ( Casino Royale )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Biz Hugh Jackman’ı severiz ve Daniel Craig’i de severiz. Hugh Jackman Wolverine rolünü mükemmel yerine getirdi. Bu zamandan sonra James Bond olursa şahanede olur.

 

6. John Travolta – Forrest Gump ( Forrest Gump )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Söyleyebileceğim tek şey bu oyuncu seçiminin iyiki de olmamış olması.. Tom hanks bu rolü yaşadı resmen, bize çok güzel sundu saf ama hayata karşı mutlu insanı.

Annem hep der ki: Hayat bir kutu çikolata gibidir, ne çıkacağını bilemezsin.

https://youtu.be/woaIvkmpDWY

5. Denzel Washington – Davis Mills ( Se7en )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Bu oyuncu seçimi inanılmaz olurdu ama biz çok farklı bir film seyretmiş olurduk.

 

4. Josh Hartnett – Bruce Wayne  ( The Dark Knight Trilogy )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Bu Batman için ilginç bir seçim olabilirdi. Ne yazıkki Josh o zamanlar çıktığı konserler sebebiyle rolden vazgeçmek zorunda kalmış.

 

3. Dougray Scott – Wolverine ( X-Men )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

O sıralar Görevimiz Tehlike 2 için takvimi dolu olan Dougray, Wolverine rolünü devretmek zorunda kaldı.

 

2. Emily Blunt – Black Widow ( The Avengers )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Her ikiside mükemmel bir seçim buna hiç şüphe yok ama Scarlett bize daha cazip geldi nedense. Emily Blunt’ın bu kadar çok aşk filmi çekmesi yüzünden aksiyon filmlerine uygun olmayacak gibi gözüküyordu ama Edge of Tomorrow’da güzel rol sergiledi Emily.

 

1. Will Smith – Neo ( The Matrix )

Başrol Reddeden 10 Ünlü

Listenin en ilginç seçimi. Will Smith, Neo karakterini tahminimizce çok güzel oynardı; Keanu Reeves’den daha iyi elbette.

5 YORUMLAR

 1. ”Jack Nicholson’un The Departed filminde oynadığı entrikacı mafya babası rolü bu filmde seçilmesinin en büyük nedeni olurdu büyük ihtimalle”
  1970 lerde çekilen bir filmde rol almanın nedeni nasıl 2006’da çekilen bir film olur anlamadım.
  Cümledeki anlatım bozukluğunu düzeltmeniz için uyarmak istedim efendim.

  • Aslında vurgulamak istediğim şey iki rolün birbirine benzer olmasından dolayı Don Corleone rolüne bürünmesinin zor olmayacağını ve Departed filminde ona yakın bir rolle karşımıza çıkmasının tecrübesinin epey olduğu kanaatinde yazmak istedim.

 2. Asıl Cary Grant’ı eklemeli bu listeye. 1962’de sinemanın ilk James Bond’u olmayı reddetmiş. Yerine Sean Connery geçti kamera karşısına.

  Bir de Doris Day var. 1967 yapımı “The Graduate” (Aşk Mevsimi) filminde Mrs Robinson rolünü tepmiş. Anne Bancroft oynadı onun yerine.

  Pişman olmuşlar mıdır acaba sonra 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz