Game of Thrones’un 6.Sezonunda Ölmesi Gereken 10 Karakter

1
4606
Game of Thrones - 6.sezonda Ölmesi Gerekenler

Şu anda en çok izlenen TV şovu bildiğiniz gibi Game of Thrones. Tabi bu kadar izlenmesinin ve konuşulmasının arkasındaki sebep şüphesiz her sezon ölümlerin ardı arkası kesilmemesi. Herkesin en sevdiği karakterleri öldürmek gibi totemi de olan serinin yazarı George Martin bu tavrından vazgeçmicek gibi gözüküyor. Sonuç olarak 5.Sezon finali sonrası insanların midesinde oluşan sinirlilik duygusu kaçınılmaz birşeydi. Her an her şey olabilir! Herkes ölebilir! Kesin olan birşey varki ne zaman bir dram görsek, bizi duygulandıran birşey olsa o zaman anlıyoruz ki bu karakter diziden çıkmak için bavullarını topluyor.

 

İşte 6.Sezonda ölmesi içimizi rahatlatacak 10 karakter.

 

10. Alliser Thorne

Game of Thrones - Alliser Thorne

O kadar uzun zaman gözükmesine rağmen Jon Snow’un yanında bir diken kadar değeri olan Alliser yaptığı hainlikle Ramsay’den liderlik koltuğunu alıcak gibi gözüküyor. Sezon finalinde Nöbetteki kardeşleri ile birlikte Jon’a tuzak kurup tam 6 kere bıçaklayarak tüm dünyayı şoke etmişti. Alliser ilk gözüktüğünden beri bir pislikti bu zamana kadar yaşaması epey tuhaf. Umarız seninde bıçaklanmanı görürüz Traitor!

 

9. Septa Unella

Game of Thrones - Septa Unella

Septa Unella’nın Cersei’ye duyduğu nefretden dolayı ve ona karşı hep kötü davranması beni Lannister sevmesemde (Tyrion hariç) neticede üzdü. High Sparrow’un yardakçısının da kadın olması elle tutulur bir neden gibi gözüküyor, çünkü her koşulda ve her fırsatta en çekilmez yollarla Cersei’yi resmen hayattan bezdirmesi gerekiyordu. Herhangi bir kişilikten yoksun, pasif-agresif ve saç kesmeye bayılan birisi. Shame! Shame! Shame! demeyi acilen bırakmalısın.

 

8. Grand Maester Pycelle

Game of Thrones - Grand Maester Pycelle

King’s Landing gibi kokuşmuş bir şehirde yaşını başını almış çirkin ve gremlin’e benzeyenP Pycelle haddinden fazla kral gördü ve yaşadı. 5.sezonda az gözükmesine rağmen yokluğunu hiç farketmemiştik aslında. Gözükseydi bile Mastear Pycell’in artık hayatta kalmak için hiçbir nedeni yoktur. Kaygan ve şekilci kelimelerini anlamı olan üstadımız ölümden kurtulmak gibi özel yeteneği vardır. Umarız Cersei onu 6.sezonda ya idam ya da kellesini almakla ödüllendirir.

 

7. Roose Bolton

Game of Thrones - Roose Bolton

Beş sezon içinde Roose Bolton hiç bu kadar ön plana çıkmamıştı. Ama kendisini hiçkimse umursamıyor. Stannis nispeten sıkıcı bir karakter olarak başladı, olaylar geliştikçe ilgi çekici hale geldi ve kabul edelim gerçekten garip ve karmaşık şeyler onu delirtti ve böylece biz onun sorunlu olduğunu anladık. Roose Bolton diğer taraftan hiçbir seçiçi özelliği olmayan değişik bir tipti, dizinin vahşet ve kan seviyesini en üst seviyelere taşımış Robb Stark, Catelyn ve eşi Talisa’yı kendi düğünlerinde katletmiştir. Er yada geç sonunun geleceğine inanıyoruz.

 

6. Ellaria Sand

Game of Thrones - Ellaria Sand

Ellaria Sand 4.Sezonda sevgilisi ve rahmetli Oberyn Martell ile karşımıza çıkmıştı. Çok sevinmiştik Oberyn’in gelmesine sonunda Lannister’ların canına okuyacak birisi geliyordu. Gözlerimiz kamaşmıştı yerimizde duramıyorduk. Ama sonu beklediğimiz gibi olmadı, perişan olduk duygu sömürüsü yaptık. Ama kesin olarak bildiğimiz birşey vardı. Elbet bunun intikamı alınacaktı ama maalesef o da beklediğimiz gibi olmadı. Ellaria yuvası Dorne’a döndü. Oberyn’in ölümünden sonra Lannister’ları suçladı bunun için intikam almak istedi ve Mrycella’yı dudağından öperek zehri ona bulaştırdı. Ölmesi gereken o değildi bunun için Ellari’ya kızgınız.

 

5. The Sand Snakes

Game of Thrones - The Sand Snakes

Bu 3 badass kadın savaşçılar sezon başlarında Prens Oberyn’in kızları olarak tanıtıldığı zaman umutluyduk. Cool isimleri bile vardı ”Kum Yılanları” Onlar bugüne kadar en iyi sahneleri sağlayacak gibi görünüyordu. Hayır, ne bir savaş, ne güzel bir sahne hiçbiri yok. Çoğunlukla bu kardeşler tüm zamanını Lannister’lardan intikam almak için geçirdiler ve sonra o nefret üzerinden tedbirsiz gitmek onları hapise düşürdü. Sıkıcıydı. Cidden kim bu karakterleri israf etti ?

 

4. Olly

Game of Thrones - Olly

Sezon finalinin sonunda bu şoke eden olaydan sonra insanlar sessizlik içinde ekrana boş boş baktılar. Olly, Game of Thrones tarihinin en çok nefret edilen kişiler arasına kendini altın harflerle yazdırdı. Jon Snow’un ölümünün ana mimarlarından olan bu yerden yetme çocuk hiç şüphesiz herkesin ölmesini istediği bir karakter. Muhtelemen, Olly düpedüz cinayeti çok seven birisi, ailesi yabanıllardan tarafından öldürüldükten sonra içinde yavaş yavaş bir  içinde psikopatlık türedi. Bunda son derece haklıda ama bu nefretini yabanıllara göstermesi gerekirken 998.lord kumandanına gösterdi. For the Watch! – Fuck the Watch!

 

3. Ramsay Bolton

Game of Thrones - Ramsay Bolton

Ortaya çıktığından beri Joffrey 2 olarak adlandırılmasının başlı başına sebepleri vardı. Kötü adamdı ama sevilebilen tarafları da vardı azda olsa.Ramsay karakterinin her bölüm sonrası daha aşağılık birisine dönüştüğü su götürelemez bir gerçekti. Sansa ve Reek, Winterfell’den kaçınca (10-20 metreden aşağı atlayıp da sağ nasıl kurtulcaklar??) bunu öğrenip tabiki peşlerinden gider acımasızca. Sansaya dile getirilemicek şeyler yaptıktan sonra George Martin’in hemen öldürmesini istiyoruz ve listemizin başında bulunuyor.

 

2. The High Sparrow

Game of Thrones - The High Sparrow

Hıgh Sparrow ilk gözüktüğü zamanlarda potansiyeli olan diziye farklılık katan bir karakterdi. Ama çeşitli nedenlerden o da kötü birisine dönüştü. Cersei sayesinde yarı-kötü adam rolüne bürünen ve daha sonra evlilik dışı seks yapanları bir bir cezalandıran ve sezon finalinde King’s Landing’de Cersei’yi anadan doğma halle sokakta yürüten bununla da yetmeyip Tyrell ailesini yerle bir de eden, 5.sezonda en öne çıkan karakter oldu. Cersei’nin listesine aldığı imana gelen abimiz en yakın zamanda ölecektir diye tahmin ediyoruz.

 

1. Melisandre

Game of Thrones - Melisandre

Stannis Baratheon büyük ihtimalle öldü ve bunun en büyük sorumlusu olan kişi: Melisandre.

Diğer taraftan “The Red Woman – Kızıl Kadın” olarakta bilinen Melisandre, Game of Thrones’daki en bıktırıcı ve sıkıcı karakterlerden birisi. Yaptığı yanlış tahminlerle Stannis’i şarlatan manyağına çeviren ve bide yetmezmiş gibi kızını diri diri yakan, her erkeği baştan çıkarmak gibi zevkleride bulunan bknz: Stannis, Jon, Gendry. Belirsiz ve sürpriz hareketleri ile gündemi bir anda değiştirebilen bir yapıya sahip. Eğer Jon Snow’u 6.sezonda geri getirsin yada getirmesin ölmesi gerek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz