Yabancı Dizilerdeki En Psikopat Karakterler

1
5763
Yabancı Dizilerdeki En Psikopat Karakterler

Yabancı dizilerin sayı ve tür bakımından çokluğu bizim yerli dizilerden daha fazla. Her ne kadar her sezon 10’larca hatta 100’eden fazla yerli dizi gösterilmesine rağmen bir çoğunun konusu benzer. Ancak yabancı dizilerde senaristler ve yönetmenler aynı bir film gibi işliyor her bölümü. Bu da farklılık olarak yansıyor televizyonlarımıza. Ondan dolayı yabancı dizilerdeki psikopat yani kötü karakterlerin sayısı yerli dizilere göre fazla ve kusura bakmayın ama etkileyici. Biz de bir kaç tane de olsa yabancı dizilerdeki en psikopat karakterleri derleyelim dedik. İllaki öneriniz olacaktır, yorum kısmından lütfen fikirlerinizi belirtin.

 

Not: Bu yazı spoiler içerebilir.

Hannibal Lecter – Hannibal

Hannibal Lecter - Hannibal - Psikopat Karakter

Aslında o tam bir gurme… Ama onun canını çektiren şey; insan eti yemek… Hatta diğer insanları da bu zevkten mahrum bırakmamak için çaktırmadan onlara da yedirmek.

 

Joffrey Baratheon – Game of Thrones

Joffrey Baratheon - Game of Thrones - Psikopat Karakter

Gerçek babası kraliçenin erkek kardeşi olan Jaime Lannister’dır. Kral olduğu dönemde Karasu savaşında düşmanla savaşmak yerine annesinin yanına kaçan ve gerek herkese karşı olan kini ve sadistliği ile meşhurdur. ”Korkak Kral” diye anılır.

 

Gregory House – House

Gregory House - House - Psikopat Karakter

Tamam Doktor House hayat kurtarıyordu, ama kim psikopat olmadığını söyleyebilir?

 

Lorne Malvo – Fargo

Lorne Malvo - Fargo - Psikopat Karakter

Kılık değiştirme ustası ve realist. Eğer gerekiyorsa ve parası ödendiği sürece onun için iş iştir.

 

Dexter Morgan – Dexter

Dexter Morgan - Dexter - Psikopat Karakter

Kendi içinde kendiyle savaşırken ona öğretildiği gibi aslında her şeyin çok daha farklı olabileceğini anlayan ve daha nice gizemi içinde bulunduran ender bir karakter.

 

The Governor – The Walking Dead

Ne iktidar hırsıymış arkadaş! Brian Blake, nam-ı diğer Vali. Ayrıca bir türlü ölmek bilmedi, Vali’nin gözükmediği sezonda bile hep başımızın üstünde sallanan bi Vali tehlikesiyle tetikte bekledik.

 

Ramsay Bolton – Game of Thrones

 

Roose Bolton’un gayrimeşru çocuğu. Theon Greyjoy gibi her yolu her ini bilen bir psikopatı, sudan çıkarıp, tekrar suya sokmayı başarmıştır.

 

Theodore ‘T-Bag’ Bagwell – Prison Break

Fox River hapishanesinin en tehlikelileri arasindadir. Hatta kimseyi öldürmeyi düşünmeyen Scofield karakterinin bile mecbur kaldığında gözünü kırpmadan harcamayı istediği birisidir.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz