İnsanların Sahilde Buldukları İnanılmaz Şeyler

0
2804
İnsanların Sahilde Buldukları İlginç Şeyler

Çoğu zaman insanları sahilde tuhaf ve ilgi çekici şeyleri ararken görüyoruz. Bunun en basit örneği çoluk çocuğu toplayıp ailecek kumların arasında metal dedektörü ile altın arayanlar oluyor tabi ki. Ama bu tür definelere rastlayanı pek görmeyiz, öyle değil mi ? Şansa mı yada kasti olarak mı bilemeyiz ama buldukları şeyler gerçekten başlı başına merak konusu. İşte inanılmaz 13 eşya.

 

1. Köpekbalığı Dişi

Sıkıcı değil mi ? Tabiki de hayır. Bu şaşırtıcı ve nadir esere denk gelmek mucize gibi birşey. Milyonlarca yıldır canlı olan köpekbalıklarının daha nice parçaları araştırdıkça bulunabilir.

Sahilde Bulunan Şeyler - Köpekbalığı Dişi

 

2. The Nuestra Señora de Atocha

Bu gemi iskeleden ayrılmadan önce hazineleri ve mücevherleri gemiye yüklemeleri tam tamına 2 ay sürdü. 1622 yılında yapımı tamamlanan İspanyol gemisi, 1985 yılında Mel Fisher tarafından enkazı bulunana kadar kayıp olarak biliniyordu. 450 milyon dolarlık Altın, pırlanta ve mücevherler bulunmuştu.

Sahilde Bulunan Şeyler - Batık Hazineli Gemi

 

3. Ördekler!

Ne garip ki bu plastik ördekler tüm dünya kumsallarında rastlanan birşey olmuş. İskoçya, Hawaii ve Newfoundland gibi şehir ve adalarda rastlanmış.

Sahilde Bulunan Şeyler - Ördekler

 

4. Dev Lego Oyuncağı

Bulunması en tuhaf olan 80 metre büyüklüğündeki 100 pound değerindeki Lego, 4 tane plaj gezerek kelimenin tam anlamıyla yıkanıp temizlenmiş.

Sahilde Bulunan Şeyler - Lego Oyuncağı

 

5. Uçak Enkazı

Hint Okyanusunda La Reunion adasında yerel bir plaj temizleyicisi sadece biberlerini ezmek için bir kaya ararken gizemi 1 yıldır hala çözülemeyen MH370 uçağı kanadını bulur.

Sahilde Bulunan Şeyler - Uçak Enkazı

 

6. El Boyalı Sanat

Fas’da bulunan sanat eserlerinin üzerinde bilgi olmasını dilerdik ki daha fazlasını bulmakta zorlanmayalım. İnanılmazlar.

Sahilde Bulunan Şeyler - El Boyalı Taşlar

 

7. Roket Parçaları

Florida’nın Fort Lauderdale sahilinde bulunan bu büyük parça yetkililerin düşündüğü kadarıyla Avrupa Birliği’nin Galileo Uydusundan düşmüş.

Sahilde Bulunan Şeyler - Roket Parçaları

 

8. Altın ve 40 Metrelik Altın Zincirler

Florida kıyılarına uzak bir mesafede keşfedilen 1 milyon değerindeki altınlar insanlardan sadece 50 metre uzaktaydı.

Sahilde Bulunan Şeyler - Define

 

 9. Bombalar

Florida yakınlarındaki Tampa Körfezinde bulundu. Kaya midyesi ile kaplanan bu bombalar 2.Dünya Savaşında batan bir gemiyi tek başına patlatmış.

Sahilde Bulunan Şeyler - Bomba

 

10. Deniz Yılanları

Bu kürek balığı, California Catalia adasında bulunmuş. Uzunluğu 13 metre ve 20 metreye kadar büyüyebiliyormuş.

Sahilde Bulunan Şeyler - Deniz Yılanları

 

11. İstiridye Heykelleri

Kayayı yontarak bunun gibi harikalar yaratmanız mümkün. Böyle inanılmaz oluşumlar için dikkatli olun sizde bulabilirsiniz.

 

12. Kumsal Camları

Uzun zaman çöp olmasına rağmen ama inanılmaz şekilde doğada evrim geçiren bu taş sadece güzel değil aynı zamanda epey değerli.

Sahilde Bulunan Şeyler - Kumsal Camları

 

13. Altın Kadeh

Dalgıç Mike Demar batı kıyılarında bulduğu ve keşfettiği 1 milyon dolarlık altın kadehi 1622’de batan bir İspanyol gemisine ait olduğunu açıklamıştı.

Sahilde Bulunan Şeyler - Altın Kadeh

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz