Yüz Kaslarınızı da Çalıştırın

0
3792

Sporun vücudumuza kattığı etkileri hepimiz biliyoruz artık. Peki yüz kaslarımızı nasıl çalıştıracağımızı biliyor muyuz? Yüz ve boyun bölgesinde oluşan çizgilerden nasıl kurtulabiliriz veya oluşmaması için neler yapabiliriz sorusunun cevabı çok ama çok basit! Aşağıda yazdığımız çok basit ve kısa 4 yöntemle daha diri, genç ve çizgisiz bir yüze sahip olabiliriz.

 

Yüz Kaslarınızı Çalıştırma Yöntemleri1.İçtiğimiz maden suyunu buz kalıbında dondurup sabahları yüz ve boyun bölgemizde gezdiriyoruz.

2.Sakız çiğnemek de yüz kaslarını inanılmaz çalıştırır ayrıca sindirim sistemini de düzenler yani 1 taşla 2 kuş vurmuş olursunuz 🙂

3.Boyun bölgesinde oluşan çizgiler için en etkili egzersiz : başınızı yukarı kaldırın boynunuz gergin olsun ve çenenizi ileri alın. Boynunuzun iyice gerildiğini hissedin ve bu hareketi hergün en az 40 defa tekrarlayın.

4.En önemlisi cildi nemlendirmektir. Nemlendirici kremler bu görevi görür. Ayrıca günde en az 2-3 litreye yakın su tüketmeniz de vücuttaki nem oranını arttırarak gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sağlıklı günler dileriz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz