Yeni Dizi Arayanlara ! Devam Eden Hali Hazırda 15 Dizi

0
4435
2015'te Devam Eden 15 Yabancı Dizi

Vakit geçirmek ve eğlenmek hepimizin hakkı. Özellikle tv’lerde yabancı dizilerin kalitesi de yüksekken illaki birisini seçip izlemek istiyor insan. Biz de yabancı diziler içinden Türkiye’de yayınlanan en güzel 15 diziyi seçtik. Bu diziler yazıyı yazdığım Şubat 2015’te hâlâ devam ediyor. Macera dizileri de var listemizde, bilimkurgu dizileri de ve gizem, komedi, gerilim dizileri de. Yorum kısmından yorumlarınız doğrultusunda bu dizilerden bazılarının videolarını ileride paylaşabiliriz. Ayrıca listemize eklememizi istediğiniz dizileri yine yorum kısmından belirtin lütfen. İyi seyirler.

1. True Dedective

17 Yıllık cinayet vakası. Rust Cohle ve Martin Hart isimli iki dedektifin bir kadın cinayetiyle başlayıp, kült mezhepleri de içine alan suç örgüsünü bulma çabaları sinemasal bir kaliteyle anlatılıyor. Her bölümü film tadında olan, Nic Pizzolatto’nın yarattığı gelecek yıllarda adından bolca söz ettirecek bir polisiye dizisi. Sadece 8 bölüm olan True Dedective 2.Sezon onayı aldığı için başka oyuncular ve başka kurgu ile yoluna devam edicek.

 

2. The Flash

Süperkahramanlar’ın epey popüler olduğu günümüzde Flash’da kendine yer bulabildi. Central City Polis Biriminin adli laboratuarının bir üyesi olan Barry Allen talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından bütün hayatı değişir. Arrow’un Spin-off’u (yan dizisi) olan The Flash her hafta farklı bir konuyu önümüze seriyor.

 

3. Gotham

DC Comics karakteri olan Batman’in şehri olan Gotham’ın tanıdığımız polis komiseri James Gordon’ın kötü adamları yakalamasını konusunu ele alıyor. Dizi Gordon’ın Gotham City Polis Teşkilatında çalıştığı dönemi anlatıyor ve hatta Batmanle tanışmadan önceki dönemle başlayacak. Ne olursa olsun ekranlarda uzun zaman sonra bir Batman yapımı olması güzel bir şey.

 

4. Fargo

Fx kanalının yapımı Fargo bilindiği gibi Coen Kardeşlerin 1996 yılında çektikleri 2 Oscar ödüllü filminin Tv’ye uyarlanması konu alıyor. Gerçek bir hikayeyi anlatan yapım Dizinin ana karakteri olan Lester Nygaard hayatı boyunca itilip kakılan ezik biri olmuş sigortacıdır. 72. Altın Küre ödüllerinde En İyi Mini Dizi & TV Filmi ödülünün sabihidir.

 

4. Forever

Forever; Adından da kısmen anlaşılabildiği gibi konu sonsuzluk. 200 yıldır çeşitli şekillerde ölüp her seferinde dirilen ve kendini suyun içinde bulan Dr.Henry Morgan bütün bunların nedenini kendi de bilmiyor. New York’da medikal müfettiş olarak işe başlayan ve onda garip bir şeyler olduğunu sezen Dedektif Jo Martinez Henry’nin sırrını öğrenmeye calışacaktır.

 

5.  Game Of Thrones

Game Of Thrones

Yaz mevsimi on yıllar boyunca sürer. Kış ise bir ömür boyu. Krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve hainler, yalancılar, lordlar ve dürüst adamlar… Taht Oyunları adında kitabıda bulunan HBO kanalının en çok izlenen dizilerinden olan Game of Thrones’un  dev oyuncu kadrosundan tutun, muhteşem manzaralarından, mücadele sıcaklığında komplolar, şehvet ve entrikalar doğurduğu güneyden, göz alabildiğine uzanan vahşi doğu topraklarına kadar tam bir başyapıt olma yolunda emin yolda ilerliyor.

 

6. Agents of S.H.I.E.L.D

Agents of S.H.I.E.L.D

The Avengers’taki rolünden sonra, Ajan Phil Coulson dünya çapında hukuki yaptırım örgütü S.H.I.E.L.D.e geri dönüyor. Bir Marvel tutkunu iseniz ve hala bu diziye başlamadıysanız büyük bir mutluluk yaşamalısınız. Çünkü ard arda tüm bir sezonu izlemek büyük mutluluk olacaktır. Bu sene bambaşka bir dizi oldu Agents of SHIELD ve attığı her adım, pozitif istikameteydi…

 

7. Person of Interest

Person of Interest

İzleniyorsunuz… Harold Finch isimli bir dahi, ülkesinin geleceği için suçluların yapacakları planları önceden tespit edebilen, tüm dünyadaki bilgisayar ve kamera kayıtlarına ulaşabilen bir yazılım geliştirir. Programın kendisine verdiği sosyal güvenlik numaraları ile insanları kurtarmak ister. Ama bu işi tek başına yapamayacağını anlayan Harold kendine bir yardımcı arar. Bunun için eski CIA ajanı olan ve eşini yeni kaybetmiş John Reese’yi seçer. Gizem, aksiyon komedi hepsini bir anda seyirciye çok iyi aktarabilen bir dizi, zevkle izlenir sakın kaçırmayın.

 

8. Da Vinci’s Demons

Da Vinci's Demons

Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci’nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği “icat etme”sini anlatıyor, bir yandan da “fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi” işleniyor.

 

9. House of Cards

House of Cards

House of Cards Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor.

 

10. Hannibal

Hannibal

Kuzuların Sessizliği filmi ile tanıştığımız meşhur Hannibal, bu sefer dizi formatında karşımızda.Aklınızın alamayacağı türden bir dizi. Son derece soğukkanlı, son derece ürkütücü ve son derece zekice kurgulanmış. Ayrıca oldukça da sanatsal. Yeni dizi arayanlar için güzel bir alternatif Hannibal.

 

11. Sherlock

Sherlock

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı’nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

 

12. Shameless

Shameless

Komedi ve dram o kadar iç içeki … 6 çocuklu bir ailenin komedi dram karışımı öyküsünü anlatıyor dizi. Herşeyi kontrol eden Fiona, çalışkan Lip, duygusal Deb ve dahası.Hepside kendisine uygun bir iş bulup ailesini geçindirmeye çalışıyor. Annesiz ve umursamaz bir babayla yaşamaya çalışıyorlar.

 

13. The Walking Dead

The Walking Dead

Bir çatışmada yaralandıktan sonra kendine gelen ve dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören bir kasaba şerifinin hikayesini anlatıyor. Ailesini aramak için şehire  giderken başka hayatta kalanlarında farkına varan Rick Grimes onların yardımı ile birlikte zombilerden sağ kurtulmayı hedefliyorlar. Kısacası The Walking Dead içinde dramı da, korkuyu da, yaşam mücadelesini de barındıran güzel bir dizi..

 

14. Teen Wolf

Teen Wolf

Scott McCall gece saatlerinde ormanda gezerken bir kurt adam tarafından ısırılır ve o da bir kurt adama dönüşür. Kurtadam olduktan sonra yepyeni bir hayatın pencerelerini açacaktır. Okulun lakros takımında ön plana çıktığı gibi, problem yaşadığı kız arkadaş mevzularında da potansiyelinin farkına varacaktır. Kurt adam olmak hem onu bazı yönlerden iyi bazı yönlerden de kötü biri haline getirecektir.

 

15. Agent Carter

Agent Carter

llk Captain America First Avenger filminde gönlümüze taht kuran Agent Carter’in solo dizisi. Yıl 1946, S.H.I.E.L.Din kurulmasının ilk adımları ve Agent Carter Captain öldükten sonra kendini daha çok işine verir. Howard Stark için gizli olarak görevlere katılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz