Sinema Dünyasının Popüler Yönetmeni Christopher Nolan’ın En İyi 8 Filmi

2
2835

Christopher Nolan hiç şüphesiz çağımızın en önemli yönetmenlerinden. Onun yönettiği filmlerde kullandığı çoğu konu genellikle düşündürücü ve zihni epey yorucu şeyler oluyor ama bu kötü bir şey değil elbette. Bu onun kaliteli, özgün, merak uyandırıcı ve sürükleyici film çektiğini işaret eder ve yakın çekimleri ile ünlü olması da kuşkusuz en önemli özelliklerinden biridir. İşte onun en iyi 8 filmi!

 

8. Insomnia

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Los Angeles’da yaşayan iki dedektif metodik bir katili bulmak için kuzeydeki ufak bir kasabaya gönderilir. Robin Williams sanık rolünü, Al Pacino davayı çözmek için gönderilen polis rolünü oynar. Gerilimi inanılmaz şekilde bizlere sunan Nolan’ın o cezbedici metodlarına Insomnia’da başladığını görebilirsiniz.

 

7. The Prestige

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Biri kurnaz biri zeki iki sihirbazın deneme-yanılma yöntemleri kullanarak amaçları nihai aşamada yanılsama -şimdiki zamanlarda elimizdeki kağıdı bilme gibi şeyler- bulmaktır. Filmin kadrosu gelirsek gelecek yıllara damga vuran isimlere sahip.

 

6. Batman Begins

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Batman’in orjinal hikayesinden kopmadan ekranlara yansıtan ilk filmdi Batman Begins. Güzel oyuncu seçimleri, bazı aksiyon sahnelerinin güzel olması filmi genel derecede güzel kılıyordu. Christian Bale’in müthiş çıkış yapacağı serinin ilk filmi özelliğini de taşıyordu.

 

5. Memento

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Nolan’ın beyni yaktıracak şekilde sunduğu ilk filmdir kendisi. İnsana filmi izlerken konsantrasyon ve bilgi testleri yaptıran ve bunu çok iyi işleyen Memento karısını öldüren bir adamı arayan Leonard’ı işler. Ne yazık ki hafıza kaybı yaşadığı için işler sarpa sarar.

 

4. Interstellar

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Vizyona girdiği dönemde harika bir bilim kurgu keyfi yaşatan Nolan’ın son epik fantastik eseri dünyada yaşamın bittiği ve yeni yaşanabilir dünyalar aramak için astronot Cooper’dan yardım isterler. Hırslı görkemli oyuncu kadrosuyla sürükleyici bir eser.

 

3. The Dark Knight Rises

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinde beklenilenin altında kalan filmdir. Heath Ledger’in muhteşem Joker performasından sonra beklentiler tavan oldu ama olmadı maalesef.

 

2. Inception

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Yapılmış en iyi kafa karıştıran film. Leonardo DiCaprio, Tom Hardy gibi ünlüleri içinde barındıran oyuncu kadrosu. Göze güzel gelen efektleri, sizi hiç sıkmayan bir hikayenin işleyişi var. 21. yüzyılın teknolojisinin bize getirdiği yenilikler böyle güzel filmler izlettiriyor insana.

 

1. The Dark Knight

Christopher Nolan'ın En İyi Filmleri

Bundan mükemmel çizgi roman uyarlaması film görebilir misiniz? The Dark Knight bana göre Christopher Nolan’ın en iyi filmi ve hep öyle olucak. Jack Nicholson’dan sonra Joker’i bizlere mükemmel bir şekilde sunan Heath Ledger’in anısına filmdeki en güzel sahnesini aşağıya koyuyoruz. WHY SO SERİOUS?

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz