Marvel Sinematik Evreni: En Kötüsünden En İyisine Film Sıralaması

0
2530

Avengers: Age of Ultron ile birlikte 2.evresinin sona erdiği Marvel sinematik evreni daha birçok karakter ve film ile bizlere sinema keyfi sunacak. Bizde bundan kasıt bu filmleri en kötüsünden en iyisine göre sıraladık. Sizin de bir listeniz varsa yorumlarda görmek isteriz.

 

12. Iron Man 3

Listeye Iron Man serisinin son filmi ile başlıyoruz. Aslında filmin isminin Iron Man: Tony Stark olması filan gerekiyordu çünkü Iron Man karakterinin hikayesine en çok uyuşan ve onu çok iyi anlatan bir filmdi kendileri. Ama karakterin en büyük düşmanı Mandarin’i o kadar da iyi anlatamadılar ellerinde patlayıp gitti. Çizgi roman fanları tarafından hüsran olarak karşılanan film normal izleyiciler tarafından pek beğenildi.

 

11. Captain America: The First Avengers

Captain America’nın orjinini bizlere iyi serpiştiren film genel olarak ‘kötü’ olmasada acele yapılmış hissiyati vermişti ve efektleri berbattı.

 

10. Iron Man 2


Marvel sinematik evreninde seri filmler geleceğini bizlere sunan Iron Man 2 güzel sahneleriyle, yakın çekimi göze güzel gelen bir şekilde sunan ama kötü adamı zayıf olan bir filmdi. Black Widow, Nick Fury, War Machine gibi karakterleri evrene kazandıran bu kadar çok karakteri de iyi işlemesini bildi.

 

9. Thor: Dark World


Avengers kadrosunda görmeyi en çok istediğimiz, farklı hikayesi ve tanrı olması nedeniyle o kadroya bir boy büyük gelen Thor ne yazık ki kendi solo filmlerinde bunu hissettiremedi bize. Hep birşeyler eksikti (senaryo olsun, filmin genel akışı olsun) bu yüzden kendisini 9. sıraya koyduk.

 

8. The Incredible Hulk


Edward Norton’un güzel oyunculuğu filmi kurtaramadı maalesef. O yıllarda çekildiği için efektlerine birşey diyemiyoruz ama ellerinden daha iyisi gelebilirdi tabiki. Oyuncu kadrosunun şahane olması yönetmen ve senaristin beceriksizliğini kapatamadı ve şu anda Avengers kadrosunda Mark Ruffalo yerine Edward Norton’u görmüş olurduk.

 

7. Thor


Şimşek tanrısı Thor’un ilk solo filmi nereden bakarsak bakalım eğlenceli bir filmdi. Marvel sinematik evrenine kozmik dünyaların kapılarını da açan Thor şu anda sinematik evrendeki en güçlü kötü adam olan Loki’yi de bizlere getirdi.

 

6. Ant-Man


Marvel’in son filmi konumunda olan Ant-Man dışlanmış bir karaktere orjinallik ve bir amaç verdi. İlginç bir durumda var ki filmin vizyona girmesine 8 hafta kala yönetmen değişikliğine gitmişlerdi ama filmin çalışmaları tam anlamıyla bitmişti. Yenilikçi, eğlenceli en önemliside bunun gibi karakterleri evrende kolay kolay bulamazsınız.

 

5. Iron Man


Marvel evreninin sinemaya aktarıldığı ve herşeyi başlatmış olan ilk film. Bu filmden önce Spider-Man ve Wolverine filmleri de var demişsinizdir tabiki ama onların hakları maalesef Sony’e ait. Bu filmle evrenin daha çok büyüyeceğinin sinyallerini o zamanlarda iyi vermişti ve beklenildiği gibi öyle de yaptı.

 

4. Avengers: Age of Ultron


Güzel bir konu, güzel bir kötü adam, güzel anlatım şekli lakin zaman yetersizliği ve yeni karakterleri bizlere tam olarak anlatamamış olmaları sorundu. Tüm kadroyu yeniden büyük ekranlarda görmek güzel bir şeydi. İlk film kadar etki yaratamadı ama kazandığı hasılat çok büyük bir rakamdı.

 

3. Captain America: The Winter Soldier


İlk filmin üstüne artı şeyler koyup bunu çok iyi işledikleri için 3.sırada Captain America: The Winter Soldier. Shield’a ve gelecek filmlere gönderme yapmaları beklenmicek bir şeydi. Sebastian Stan’ın mükemmel performansının da etkisiyle bir üst seviyeye çıkmıştı film.

 

2. Guardians of Galaxy


Bu film bu güne kadar Marvel’in en cesur işi oldu. Geçmişi pek parlak olmayan yönetmen, çizgi romanlarda pek de popüler olmayan bir grup Marvel’i biraz zora sokuyordu. Beklenilenin epey üstünde performans çıkartan film geçen senenin en iyi filmlerinden biriydi.

 

1. The Avengers


The Avengers hiç şüphesiz bir numarayı kapıyor. İlk önce karakterlerin solo filmlerini çıkartıp onları tanıttıktan sonra hepsini bir araya getirip bizlere görsel şölen yaşatmayı eksik etmiyorlar. Sinema tarihine bir farklılık getirip Hollywood’da süperkahraman filmi de olur dedirten The Avengers bu yüzden altın tacı eline alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz