Kaşlarınızı Uzatmanın Doğal Yolları

1
3222
Kaşlarınızı Uzatmanın Doğal Yolları

Herşeyin bir modası olduğu gibi kaş modellerinde de moda illaki var. Bir dönem ince kavisli -size Ebru Gündeş desem anlarsınız- modeller modaydı. Daha geriye gidecek olursak Gülşen Bubikoğlu tarzı kalemle çizilmiş gibi hatta direk kalemle çizilmiş evet 🙂 ince kaşları hatırlarız. Şimdiki moda ise kalın ve düz kaşlar. Yakışan yakışmayan, uzatan uzatamayan birçok kişi aynı modeli yapma derdinde şu sıralar.

 

Bu yazıyı yazmamın amacı ise kaşları dökülmüş, gürleştirmek isteyen, boşlukları doldurmak isteyenlere ufak bir yardım sağlamak. Öncelikle kaşlarınızda dökülme olmuşsa bunun nedenini bilmek gerekli. Herhangi bir sağlık sebebi dolayısıyla dökülmüş olabilir, saçlar boyanırken renk farkı olmasın diye kaşlar da boyanmış olabilir, seyrek olduğu için kaş kalemi ile boyayarak dökmüş olabilirsiniz, strese bağlı elinizle sürekli koparmaya çalışır gibi hareketler yapıyor olabilirsiniz.

Kaşlarınızı Uzatmanın Doğal Yolları

Birinci kural elinize bir kaş fırçası, eğer bulamazsanız eski diş fırçası ile kaşların çıkış yönüne doğru nazikçe taramaktır. Bu işlem kıl köklerine masaj yapılmış gibi etki yaratır ve kökleri uyarır, kaşların düzgün uzamasını sağlar. İkinci kural ise aktarlarda satılan bitkisel yağları gün aşırı düzenli bir şekilde kullanmaktır. Badem yağı, hint yağı, susam yağı en etkili yağlardandır. Düzenli kullandığınız takdirde farkı görmeniz mümkün.

Eğer yukarıda belirttiğim uygulamaları yapmanıza rağmen herhangibir değişiklik olmazsa ‘kıl tekniği ile kalıcı makyaj‘ uygulaması yaptırabilirsiniz. Bahsettiğim yöntem eskisi kadar kalıcı olmadığı, doğal durduğu ve zamanla silindiği için çok rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz