Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör

0
2327
Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör

Yaratıldığı tarih 1939’dan beri sayısız düşmanı olan, Cinayet çözmede ve Dedektifliği ile popülerleşen kültürümüzde Batman‘ın en ezeli düşmanlarından biri olan çizgi roman karakteri The Joker‘ı günümüzde sayısız oyuncu canlandırmıştır. Ama Heath Ledger’in mükemmel oyunculuğunuda unutmamak gerek. Christopher Nolan’ın çektiği üçlemede fantastik oyunculuk sergileyerek onlarca ödüle ve Oscar’a aday gösterilmiştir. İşte son anda ortaya çıkan pürüzlerle olmayan roller.

 

1. Sam Rockwell

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Sam Rockwell

Bu aktörün Christopher Nolan’ın yönettiği Batman: Kara Şövalye filminde oynaması bekleniyordu. Ama o bundan vazgeçip Iron Man 2’nin kötü adamı olmak istemiştir. Benim fikrim Heath Ledger’in daha iyi bir seçim olduğu.

 

2. Willem Dafoe

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Willem Dafoe

Benim fikrime göre Dafoe, Tım Burton’un yönettiği 1989 yapımı Batman filminde Jack Nicholson’dan daha iyi bir joker olurdu her türlü, bu photoshop bile ne demek istediklerimi anlatıyor tam anlamıyla.

 

3. David Bowie

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - David Bowie

Tim Burton’ın çektiği filme başka bir önerilen aktör ise David Bowie’dir. Bowie mizah ve oyunculuk yeteneği ile muhteşem bir joker olurdu. Üzücü haber o seçilemedi.

 

4. Adrien Brody

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Adrien Brody

Batman: Kara Şövalye filminde düşünülen diğer aktör Adrien Brody’nin geçmişinde böyle bir rol oynamışlığı yok ama kendisine verilen rolleri en iyi şekilde üstlenip hakkını veren bir oyuncudur. Rol seçmelerinde son oyunculara kadar kalan Brody, Heath Ledger’in seçilmesinin en iyisi olduğunu söylemiştir.

 

5. Paul Bettany

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Paul Bettany

Birçok kişi hala Paul Bettany’in Heath Ledger’den daha iyi bir Joker olabileceğini savunuyor -ki bence haksızlar- . Savunmalarının nedeni ise Ledger seçildikten sonra çizgi romana ihanet ettiklerini düşünmeleri. Evet çizgi romana benzemez yada benzer önemli olan bu rolün hakkını vermektir. Bettany bu rolün hakkını verirdi. Avengers: Age of Ultron’da filmin sonlarında gelmesine rağmen iyi oynadı ve gelecek filmlerde ana saflarda yer alıcak. Sabırsızlıkla bekliyoruz Visionu.

 

6. John Glover

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - John Glover

Rolü en çok isteyen John Glover yaşı sebebiyle seçilememişti. John, Batman & Robin’de Dr. Jason Woodrue, Batman: Animated Series’de ise Riddler’i seslendirdi ve son olarak Smallville’de Lex Luthor’un babası rolünü oynadı. Joker rolünü de oynasaydı 3 te 3 yapmış olacaktı.

 

7. John Lithgow

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - John Lithgow

Az kalsın 1989 yapımı Batman filminde Joker olması planlanan John, Joker’in kendi canlandırdığı rollere hiç benzemediği için teklifi geri çevirdi.

 

8. Robin Williams

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Robin Williams

Listedeki en sürpriz aktör olan Robın Wıllıams, Tım Burton’ın Batman’i ve The Dark Knight’da oynamak istemiş ama ikisinden de reddedilmiş. Geçen sene aramızdan gitmeseydi gelecek filmlerde ona ufak da olsa rol verirlerdi diye düşünüyorum.

 

9. Lachy Hulme

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Lachy Hulme

Bu listede en az tanınan aktör olan Hulme, The Dark Knight’da rol alması söylentiydi ve sadece söylenti olarak kaldı.

 

10. Tim Curry

Joker Rolünün Kıyısından Dönen 10 Ünlü Aktör - Tim Curry

Curry, Batman: The Animated Series’de Joker’i seslendirdi. Sonradan Joker rolü içinde seçildi ama Mark Hamill tarafından kovuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz