İşte Windows 10’un Ekran Görüntüleri

0
4461
Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 8’den sonra herkesin merakla beklediği Windows sürümü yapılan lansmanla biz kullanıcılara tanıtıldı. Herkes doğal olarak isminin Windows 9 veya özel bir isim olmasını beklerken Microsoft bu yeni sürüme Windows 10 ismini seçerek sürümlerin sırasını bir tık ileriye almış oldu. Biz de bu yazımızda Windows 10’un ekran görüntülerini sizlerle paylaşmaya karar verdik. Önce Windows 10’un ne zaman çıkacağı, yeni özellikleri, deneme sürümünün adresi gibi kısa kısa bilgiler vereceğiz. Ekran görüntüleri ise yazımızın en altında.

Windows 10 Deneme Sürümünü İndirin

Bu arada eğer demo gibi denemek isterseniz teknik önizleme denilen sürümünü şu adresten indirebilirsiniz.

Windows 10’da Neler Yeni Olacak

Windows 10 şu ana kadar ki Window sürümleri içinde “en kapsamlı platform” olarak tanıtılıyor. Bunun sebebi ise daha önce hiç görmediğimiz bir özellik. Windows uygulama pazarında indirdiğiniz her bir yazılım / uygulama hem bilgisayarınıza, hem tabletinizde hem de telefonunuzda çalışabilecek. Böylece ücretli bir uygulama satın aldığınızda her platform için (mobil, masaüstü, tablet) farklı sürümlerini satın almak zorunda kalmayacaksınız. Tabii bu şekilde kullanabilmeniz için mesele cep telefonunuzda Google’ın Android işletim sistemi değil de Windows işletim sistemi yüklenmiş olması lazım. Aşağıdaki ekran görüntülerinden siz de göreceksiniz ki Windows 10’da klasik başlat menüsü geri geldi. Diğer çok önemli özellikler ise şu şekilde :

  • Sanal Masaüstü : Windows’ta farklı kullanıcı hesaplarının farklı masaüstüne sahip olması bir adım ileri taşınmış. İş için ayrı ev kullanımı için ayrı bir masaüstü belirleyebiliyoruz.
  • Genişletilmiş Başlat Menüsü : Başlat menümüz Windows 10’da geri geldi. Daha geniş ve daha gelişmiş haliyle hem de.
  • Görev Görüntüleme Özelliği : Alt + Tab fonksiyonunu biliyorsunuz. Sisteminizde o anda açık olan uygulamaları ufak bir pencerede size gösterir. Siz de birini seçer ve hemen o uygulamaya geçiş yaparsınız. Gördüğümüz kadarıyla Windows 10’da bu özellik bir tuşa atanmış ve daha da geliştirilmiş. Ayrıca bu tuşla sanal masaüstleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz.
  • Geliştirilmiş Uygulama Tutturma : İşte sırf bu uygulama için Windows 10 denemeye değer. Aynı anda 4 farklı uygulamayla çalışma imkanımız olabiliyor bu özellik ile. 4 farklı uygulamayı ekrana yerleştirmemiz mümkün olacak. Bu da verimimizi arttıracak gibi görünüyor.

Windows 10 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak

Gelen bilgilere göre Windows 10, 2015 ilk çeyreğinde yani Mart 2015’e doğru bizlere ulaşmış olacak. Windows 8 kullanıcılarının Windows 10’a indirimli ücretle mi yoksa ücretsiz mi geçeceği henüz bilinmiyor. Ama söylentilere göre ücretsiz geçilmesi söz konusu olabilir.

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Windows 10 Ekran GörüntüleriGörüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Teknoseyir’de Microsoft ile Windows 10 Üzerine Sohbet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz