Güncel Türkçe Sosyal İmleme Siteleri

15
6606
Güncel Türkçe Sosyal İmleme Siteleri

Sosyal imleme sitelerini biliyorsunuz. İngilizcesi sosyal bookmarking olan bu tür siteler kısaca şu konuda işe yarar : sitenize bir içerik giriyorsunuz ve bu içeriğin Google’da hemen indekslenmesini (Google’ın hafızasına almasını) ve sıralamaya bir şekilde girmesini istiyorsunuz. İşte uygulayacağınız yöntemlerden birisi de bu içeriğinizi sosyal imleme sitelerine göndermektir. Çünkü bu siteler Google’ın her an ziyaret ettiği sitelerdir. Google bot’ları bu siteleri ziyaret edince burada yer alan sitenizi ve sayfanızı da ziyaret edip indekslenmeniz biraz daha mümkün olacaktır. Tabii ki illaki Google bu sitelere uğrayacak ve uğrasa bile yazınızı indeksleyecek diye bir garanti yok. Özellikle temiz kalmış, güncel ve kaliteli bir sosyal imleme sitesi tercih etmelisiniz.

Ayrıca sosyal imleme sitelerinden ücretsiz backlink de elde edersiniz. Normalde backlink aldığınızda anasayfanıza alırsınız linkleri, ancak Google’ın son yıllardaki değişen ve gelişen algoritmalarıyla iç sayfalara da backlink almanın önemi arttı. Sosyal imleme sitelerine gönderdiğiniz alt sayfalarınız (hakkımızda sayfaları veya blog yazılarınız) backlink kazanmış oluyor.

İşte elimizden geldiğince güzelce araştırarak Türkçe kaliteli ve temiz sosyal imleme sitelerini liste halinde sizlere sunuyoruz.

 1. http://reklamsiniz.com/
 2. Gördüğüm kadarıyla yeni bir site. Gerçekten çok güzel, düzenli ve temiz sosyal imleme sitesi.

 3. http://www.denk.org/
 4. Son eklenenlere baktığımızda spam sitelerden başka bir şey görmedik. Yine de az da olsa kullanılabilir.

 5. http://www.yemle.com/
 6. Aralara spam içerikler karışmış ama iyi kaliteli bir Türkçe imleme sitesi. Kullanmalısınız.

 7. http://www.oyyla.com/
 8. Bir zamanların lider sosyal imleme sitelerinden. Türkiye’nin en eski sosyal imleme sitelerinden. Hatta duyumlarımıza göre bir ara satılığa çıkarıldı ancak gelen teklifler beğenilmeyince vazgeçilmiş bundan. Bir ara baktığımızda +18 sitelerin yoğunluğu göze çarpıyordu. Kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

 9. http://www.urgeclick.com/
 10. Farklı bir tasarımı var. Denenebilir.

 11. http://imle.us/
 12. Bu site de gerçekten eski imleme sitelerinden. Ancak aşırı derecede spamla dolmuş durumda. Kullanıp kullanmamak size kalmış.

 13. http://yenile.net/
 14. Kaliteli imleme sitelerden biri. Şöyle bir göz attık da gerçekten pek spam içeriğe rastlamadık. Mutlaka kullanmalısınız.

 15. http://imle.pro/
 16. Sade bir tasarımı var. Üzerinde çok bir şey yapılmamış gibi duruyor. Kullanmanızda sakınca olmaz bizce.

15 YORUMLAR

 1. Merhaba, İmleme siteleri için teşekkür ederim,

  1adette biz verelim site: ) dudbox.com 5 yıldır aktif webmasterlere ücretsiz makale backlink sunuyor

 2. Eklesene.com a üye olup sitenizi veya firmanızı ücretsiz olarak tanıtabilirsiniz. Web Sitenize ister sadece imleyerek link çıkışı verin isterseniz sitenize ait tanıtım yazınızı süsleyip backlink çıkışı sağlayabilirsiniz. Daha fazlası için bizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz