Gelecek 5 Yıla Damgasını Vuracak 8 Süper Kahraman Filmi

0
5469
Damga Vuracak Süper Kahraman Filmleri

Süper kahraman filmleri son yıllarda sinema tarihine damga vurmuştur ve yakın zamanda da bu kadar çok hasılat elde ettikleri için bu işten vazgeçmek istemiyorlar. İşler böyle olunca şirketler bunun üstüne giderek sahip oldukları en popüler kahramanları, en iyi eserleri sinemaya uyarlayarak isimlerini daha fazla duyurmak istiyorlar hiç şüphesiz. 2015’in sinema alanında çok yankı uyandıracak bize sunduğu malzemesi pek yoktu. Avengers: Age of Ultron, Furious 7, Jurassic Park’dan başka büyük eser yoktu ve senenin sonuna kadar da büyük ihtimalle olmayacak.

Yalnızca süperkahraman filmleri bile bütün salonları dolduruyorken 2016’da bu kadar çok çizgi roman uyarlaması film olması gelecek senenin bol bol bilet parası demek. Bizde filmleri daha iyi tanıyın diye 5 sene içindeki büyük yankı uyandıracak filmleri listeledik.

 

1: Deadpool – 12 Şubat 2016

Süper Kahraman Filmleri - Deadpool

Deadpool’un sinema evrenine uyarlanması 2000’li yıllardan planlanan bir şeydi. Sayısız gecikme ve düpedüz iptaller sonrası filme sadece 6 ay kalmasına inanmak biraz güç doğrusu.

Ucundan az da olsa ekranlarda gösterilen Wade Wilson 2009’da vizyona giren X-Men Origins filminde gözükmüştü. Geçen yaz çektikleri deneme çekimi bir sahne ile izleyicilerin olumlu tepkisi ile filmin çekimlerine başlamışlardı. Geçen haftalarda da yayınlanan fragmana bakarsak Fox, Fantastic Four rezaletinden sonra güzel geliyor gibi gözüküyor.

https://www.youtube.com/watch?v=4Pd_TljrnqE

 

2: Batman v Superman: Dawn of Justice – 25 Mart 2016

Süper Kahraman Filmleri - Batman v Superman

Çizgi roman filmlerinde oyuncu seçimleri her zaman tartışma konusu olmuştur ama Zack Synder’in uzun zamandır beklenen Man of Steel filminde buna son vermiş gibi gözüküyor. Ben Affleck’in Batman olarak seçilmesi interneti sallamıştı ama bu sadece başlangıçtı. Bu seçimler Gal Gadot (Wonder Woman), Jesse Eisenberg (Lex Luthor) olarak devam etti. Bazı kesim bu seçimleri doğru bulsa da diğerleri buna karşı çıkmıştı.

Gerçek şu ki bu film herhangi bir süper kahraman filminden daha iyi ve daha göze güzel gelicek. Man of Steel ile iyi bir yönetmen olduğunu hatırlatan Zack Synder yine bize harika bir film heyecanı yaşatıcak.

https://www.youtube.com/watch?v=1J-M5OxBOnc

 

3: Captain America: Civil War – 6 Mayıs 2016

Süper Kahraman Filmleri - Captain America

Gelecek sene gişeleri yerle bir eden bir film arıyorsanız tam da yerinize geldiniz. Avengers ile 1.5 milyar dolar hasılat yapan ve bunun üzerine ulaşmaya çalışan -bunu başarma ihtimalide yüksek- bir film geliyor. Marvel Sinematik Evrenindeki çoğu kahramanı görebileceğimiz filmde bu sefer kötü adama karşı değil kendilerine karşı bir savaş olucak.

 

4: X-Men: Apocalypse – 27 Mayıs 2016

Süper Kahraman Filmleri - X-Men

Captain America: Civil War’dan 3 hafta sonra duyurulan ve yönetmen Bryan Singer’in son filmi olması muhtemel olan X-Men: Apocalypse Profesör Xavier’in yanında genç kahramanların da olduğu kadrosuyla Marvel’in en güçlü mistik karakteri Apocalypse’a karşı savaşıcaklar. En Sabah Nur olarak bilinen ölümsüz mutantın muhtelemen X-men’in karşılaştığı en tehlikeli karakter olması da işleri zora sokacaktır.

 

5: Suicide Squad – 5 Ağustos 2016

Süper Kahraman Filmleri - Suicide Squad

DC ile Warner Bros’un ortaklık sayesinde girdiği sinematik evreninin 3.filmi olacak Suicide Squad. Sony’nin Sinister Six filminin planlarının suya düşmesinden sonra bütün kadronun full kötü adamlardan oluştuğu tek film konumuna tekrar geliyor. Joker ve Harley Quinn gibi psikopat karakterlerin yer aldığı filmde bütün kötü adamlar devlete çalışan bir kadının sayesinde bir araya toplanır belki iyi belkide kötü birşeyler yapmaları için tutar.

https://www.youtube.com/watch?v=3XxYNuwjhKA

 

6: Wolverine 3 – 3 Mart 2017

Süper Kahraman Filmleri - Wolverine

2017 yılının başlarında en iyi süper kahraman serisinin bittiğini ve en iyi oyuncusunu kaybettiğini göreceğiz. Hugh Jackman’ın yıllardır üzerinde bol emeği olduğu ve bizlere güzel filmlerini yaşattığı Wolverine son kez beyaz perdeye dönüyor. Bir zamanların popüler çizgi roman eventini uyarlayacak olan yönetmen büyük ihtimalle bütün serinin filmlerini yöneten Bryan Singer olacak şüphesiz. Wolverine karakterini bize sevdiren yegane adam Jackman 46 yaşına bastığında artık yeni rollere yelken açıcak.

 

7: Guardians of the Galaxy 2 – Mayıs 2017

Süper Kahraman Filmleri - Guardians of the Galaxy

Marvel’ın yönetmen James Gunn’a bayrağı verip geçen sene yaz aylarında en riskli işini ortaya sürmüştü. James Gunn büyük bir sürprizle bizi yanıltarak gişede 750m dolar hasılat yaparak hem eleştirmenler tarafından hemde izleyiciler tarafından sıradışı komik olarak farz edildi. Finali ile anladık ki devam filmi yada filmlerinin geleceğini gösterdiler. Tüm bu süre zarfınca başrol oynadığı yükseliş potansiyeli ve hit filmlerde boy gösterdi ve şöhreti her geçen gün artmaya başladı. Şubat 2016 ile de çekimlerine başlanması muhtemel olan filmimizi büyük merakla bekliyoruz.

 

8: Justice League Part 1 – 17 Kasım 2017

Süper Kahraman Filmleri - Justice League

Zack Synder ve ekibi Batman v Superman için büyük umutlarla geliyor ve sinema evreninin 3 evresinin ilk adımını atmalarının giriş anahtarı olan film eğer yeteri kadar tutulmazsa gişede belli oranda sınırı geçemezse onlar için işler olduğundan daha zor hale gelecek. DC’nin kritik kararları Marvel gibi her karaktere solo film yapıp her birini de tanıtıp onları bir araya getirerek büyük bir takım kuramadı ama Man of Steel ile Superman’e solo film çekebilme imkanları oldu ve bu Justice League filminden sonrada Flash, Aquaman gibi karakterlere solo film çekimlerine başlıcak Warner Bros.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz