En Hızlı 10 Marvel ve DC Çizgiroman Karakteri

1
8437
En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Günümüzde çizgi roman uyarlaması filmlerin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden en önemlisi çocukluğumuzda izlediğimiz Spider-man, X-men, Batman gibi animasyonları heyecanla izlememizden oluşuyordu.Çoğu zaman bu süperkahramanlara özenip onlar gibi olmayı dilerdik.

Bütün süperkahramanlar arasında listenin en başında CW kanalının da dizisini yaptığı en hızlısı olarak bilinen Scarlet Speedster lakaplı Flash bulunuyor. Bu demek değilki en hızlı olması en güçlü olmasınıda gerektirmiyor.DC Comics’in Kriptonit gezegeninden Superman, Supergirl ve Superboy gibi hem çok hızlı hemde çok güçlü ve dayanıklı kahramanları var. Marvel’i de unutmadan onlarında süper hıza ve kendi istikrarlarına sahip olan karakterlerine örnek vermek gerekirse Quicksilver, Makkari, ve Silver Surfer gibi kahramanlar bulunuyor. Lafı daha uzatmadan listemize geçelim.

 

1. Flash – Barry Allen

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Kimyasalların olduğu bir odada araştırma yaparken yıldırım çarpmasından sonra bu güce kavuşan Barry Allen nitekim Justice League’nin ilk üyelerinden biri olmasıda onun ne kadar önemli karakter olduğunu gösterir. Şu anda Flash’ın CW kanalının yapımcılığını üstlendiği diziside bulunuyor.

 

2. The Flash – Wally West

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Barry Allen, Crisis on Infinite Earths evreninde dünya yok olma eşiğine gelmişken kendini feda edip ölmesinden sonra ondan kalan mirası Wally West taşımıştır. Çizgi romanda kendini bize Kid Flash olarak tanıttıktan sonra bu mirası onurlu bir şekilde taşımasından sonra gelecek nesillerde fanları tarafından Flash olarak isimlendirilmiştir.

 

3. Eobard Thawne

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Eobard Thawne (Reverse Flash olarak bilinen Profesör Zoom) Flash’ın en büyük düşmanlarından biridir. Zaman yolculuğu sayesinde Barry’den daha güçlü ve daha hızlı olması onun varlığını dünyadan silmek için durduralamaz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca Thawne, Speed Force gücünü kullanarak bütün Flash’lardan daha hızlı olabilme yeteneğine sahip.

 

 4. Quicksilver

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Quicksilver Marvel Evrenindeki en hızlı mutant olma özelliğini taşıyor. Magneto’nun oğlu ve Scarlet Witch’in abisi olan Pietro Maximoff çoğu zaman iyi ve kötü olma arasındaki gri alanda yaşamaya devam etti. Kardeşi ile Avengers’e de katılan Pietro yaşadığı zorluklara rağmen çoğu zaman iyi kalmayı başarmıştır.

 

5. Superman

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Flash, DC Comics’in tek hızlı süperkahramanı değil. Mavi taytlı büyük abimiz kendisi de dahil ve büyük bir grup süperhızlı kahramanlarla yaptığı meydan yarışında Barry Allen’ı zorlayarak kendisinin kolay lokma olmadığını kanıtlamıştır.

 

6. The Flash – Jay Garrick

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Barry Allen gelmeden uzun zaman önce Jay Garrick orjinal ve ilk Flash olarak biliniyordu. O zamanlarda çizgi romanlar yeteri kadar ilgi göremediğinden Altın Çağ olarak bilinen eski karakterlere elveda diyip yeni oluşumun içerisine girerek bu sefer de Barry Allen mirası Jay Garrick’den almıştır o zamanlar.

 

7. Silver Surfer

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Gezegen yiyen Galactus’un habercisi olan Silver Surfer kromdan yapılma gezegenler arası süper hıza sahip olan sörfü ile birden fazla Fantastic Four’a yardımı olmuştur.

 

8. Shazam

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

SHAZAM! Billy Watson’un söylediği gizem dolu kelimeler sayesinde çok güçlü bir süpergüce sahip olan Shazam süper hızını isminin sonuda olan M’den yani Merkür’den alır.

 

9. Power Girl

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Power Girl başka bir alternatif evrende Supergirl’un gelişmiş versiyonu. Güçlerinin çoğunu Kriptonit’den alan ve güneşin sayesinde daha da güçlenen ablamız zaman zaman Justice League’nin üyesi olmuştur.

 

10. Max Mercury

En Hızlı Çizgiroman Karakterleri

Max Mercury orjinal ismi Quicksilver olan Speed Force gücünü kullanan nadir kahramanlardan biri. Mercury’e süper hızını veren eski Amerikan ritüellerini uygulayan Kızılderililerdir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz