Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler (13.03.2015)

0
1712
Mart 2015 Vizyona Yeni Girecek Filmler

Bu hafta farklı kategorilerde toplam 8 tane film vizyona giriyor. Türk filmlerinde de bu hafta farklı seçenekler mevcut.

 

Sindirella

Sindirella - 2015

1697 yılında ilk kez Charles Perrault tarafından kaleme alınan ‘Sindirella’ masalının modern uyarlaması olan filmin başrollerinde, Cinderallayı Lily James oynarken, kadroda kendisine Cate Blanchett (Tremaine), Helena Bonham Carter (Koruyucu Peri), ve Richard Madden (Prens) eşlik ediyor.

 

Prenses Kaguya Masalı

Prenses Kaguya Masalı - 2015

2014 Oscar Ödülleri’ne ‘En İyi Animasyon’ dalında aday gösterilen film, ‘Bambucu Masalı’ ismindeki ünlü Japon masalından sinemaya aktarıldı. Bir gün, yaşlı bir oduncu ve onun karısı tarafından bir bambu ağacının parıldayan sapında bulunan avuç içi büyüklüğündeki gizemli küçük kız, hızla büyüyerek, güzeller güzeli bir kadına dönüşür. Kendisiyle karşılaşan her insan bu esrarengiz kızdan etkilenir. Prensler bu gizemli prenses ile evlenebilmek için sıraya girer. Prensler onla evlenmek için sıraya girer ancak güzeller güzelinin hayali bambaşkadır.

 

Sevimli Ejderha: Kokonat

Sevimli Ejderha: Kokonat - 2015

Kokonat ve arkadaşları Oscar ve Matilda arkadaşlık dolu ve patlamalı bir maceraya çıkıyorlar. Kokonat ejderha olmasına karşın küçük olduğu için uçmayı öğrenememiştir.Bir ineğin köylerinden değerli bir ot çalmasıyla macera düşkünü bu üç kafadar, hem dostluk bağının sınanacağı hem de hayata dair yeni deneyimler kazanacakları oldukça tehlikeli bir göreve atılırlar. Hubert Weiland’ın yönetmenliğini yaptığı animasyon türündeki filmin senaryosu, Mark Slater ve Gabriele Walther’e ait.

 

Mandıra Filozofu: İstanbul

Mandıra Filozofu: İstanbul - 2015

2014 yılında vizyona giren ve izleyiciler tarafından beğenilen Mandıra Filozofu’nun devamı olan Mandıra Filozofu: İstanbul haftanın iddialı yerli yapımlarından biri. Mandıra Filozofu filminin devamı niteliğindeki yapım; bu sefer İstanbul’u ve İstanbul’da yaşayan insanları hedef alıyor.

 

Kingsman: Gizli Servis

Kingsman: Gizli Servis - 2015

X-Men: Birinci Sınıf ve Kickass filmleriyle kendini beyazperde ve sinema sektöründe kanıtlayan Matthew Vaugh’un yönetmenliğini üstlendiği Kingsman: Gizli Servis aksiyon ve komedi’yi birarada sunuyor. Mark Millar’ın çizgi romanından uyarlanan filmin başrollerini Colin Firth ve Taron Egerton paylaşırken, kadroda onlara Samuel L. Jackson, Michael Caine, Mark Strong gibi yıldız isimler eşlik ediyor.

 

Selam: Bahara Yolculuk

Selam: Bahara Yolculuk - 2015

Senaryosu gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan yapımın başrollerinde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Merve Sevi ve Mert Yavuzcan yer alıyor. Filmin senaryosu Erkan Çıplak’a, müzikleri ise Yücel Arzen’e ait.

 

Bana Adını Sor

Bana Adını Sor - 2015

Yayınlanan kamera arkası videoları ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Bana Adını Sor, Taner Gündöner ve Özer Kızıltan’ın yönetmenliğinde izleyiciyle buluşuyor. Geçmişi yetiştirme yurdu yıllarına iki iyi dostun içine düştüğü aşk üçgenini perdeye taşıyor.

 

Çekmeköy Underground

Çekmeköy Underground - 2015

Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda, Can Sipahi, Kerem Can, Gözde Kocaoğlu, Barış Gönenen, Aslı Menaz, Onur Öztay, Hakan Ummak, Özer Arslan, Metin Göksel, Tülin Özen, Ayşe Selen ile Levend Yılmaz gibi isimler yer alıyor. Çekmeköy’de yaşayan ve kendilerini hip-hop müzik yaparak ifade eden bir grup gencin hayata dair çıkmazları, sorgulamaları anlatılırken bu müzik türünün ritmi de tüm filme yayılıyor. Filmin adının da grubun adından geldiğini ekleyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz