Avengers: Age of Ultron’dan Kesilen 5 Sahneyi Mutlaka Görmelisiniz

1
3408

Bu yılın başlarında vizyona giren Avengers serisinin ikinci filmi Age of Ultron 2012’de çıkan ilk filme nazaran daha sessiz bir dönem geçirdi. İki filmin hasılatlarının arasında sadece 100m dolar olmasına rağmen beklenilenin altında kaldı ve bu duruma cevap olarak bizlere 2016 yılının mayıs ayında vizyona girecek olan Captain America: Civil War filmi ile yeniden sinemanın tahtını almak için uğraşacakları gözüküyor.

Age of Ultron‘un en büyük sorunu sürenin yetmemiş olmasıydı. Diğer filmlerinde de bu sorunu yaşayan ve aslında 3 saat gibi bir süre isteyen Whedon Marvel tarafından ret kararı alınca bazı sahneleri silip bazılarını da hiç çekemememişti. Bunun en büyük örneği Quicksilver ve Scarlet Witch oluyor hiç şüphesiz. Hikayelerini sadece buz dağının görünen kısmı olarak gördük ve derinlerde birşey aktarmadılar bize 2-3 dakikalık bir şey ile olmaz bunlar daha fazlası gerek.

Şimdi film Blu-Ray olarak çıkıyor ve biz sonunda kesilen sahnelerin çoğunu görme imkanına erişmiş olacağız. Film zaten 2 – 2.5 saat olarak bize genel ritmi ve konusunu aktarıyor ancak bunların bazıları filme odaklanmamız için daha iyi olucak gibi gözüküyor.

 

5- Pietro’nun Hala Yaşaması ve Loki’nin Gözükmesi

Age of Ultron - Kesilen Sahneler

Aaron Taylor-Johnson’un canlandırdığı Quicksilver, Age of Ultron’da büyük bir başlangıç yapıp filme bomba gibi başlıyor ama sonu öyle olmuyor maalesef. Biz bunun olacağını göremedik ama Joss Whedon’un öngördüğü bu ölüm Marvel filmlerinde ‘gerçekten’ ölen tek karakter konumuna geliyor. Ama burada kaçırılan bir nokta var, Aaron Taylor’un dediğine göre o yönetmenin her dediğini harfiyen yerine getirmiş ve filmin sonunda New Avengers kadrosunda da gözükmüş ama Whedon bu karardan vazgeçip onu öldürtmüş!

Diğer bir önemli karakter olan Loki’nin sahnesi kesilmişti ve bütün film boyunca hiç gözükmedi. O başlangıçta Thor’un rüya sahnelerinde gözükecekti ve Thor:Dark World’ün son sahnesinde Asgard’ın tahtını Odin’den aldığını rüyada Thor’a söylecekti fakat böyle bir şey de olmadı maalesef. Blu-ray versiyonundan da silinen sahne hakkında hiçbir zaman bilgi edinemicez.

 

4- Scarlet Witch ve Quicksilver Sokovia’da

Age of Ultron - Kesilen Sahneler

Aslında bizim ikizleri ilk görmemiz gereken yer ikisinin Sokovia halkına yardım etmek için eşya dağıtması oluyor. Ayrıca o sırada da Avengers kadrosu Sokovia’da ki Hydra üssüne saldırdığı zaman ikizlerimiz bu saldırıyı farkediyor ve üsse gidiyor ama biz bunu göremiyoruz. Bizim gördüğümüz film hemen Sokovia saldırısı ile başlıyor.

Ironman’in yolladığı füzeler sonucu geçmiş yıllarda ailelerini kaybeden ikizler Ultron ile takım oluyorlar ve ailelerin intikamını almak istiyorlar fakat Ultron dünyayı yok etmek ile kurtarmak arasında ki çizgiyi bilmeyince Pietro ve Wanda Ultron’u durdurmak için intikamcılara katılırlar ve savaşın sonunda Scarlet Witch kardeşinin ölümünü kendi gözleriyle görür.

 

3- Captain America: Civil War Hazırlıkları

Age of Ultron - Kesilen Sahneler

Avengers: Age of Ultron vizyona girdikten sonra duyurulan Captain America ile Iron Man’i karşı karşıya getiren film olma özelliğini taşıyan Civil War Marvel’in gelmiş geçmiş en büyük yankı uyandıran serilerinden biri. Bu eseri çizgi romandan sinemaya tam anlamıyla uyarlamak beyazperdenin kontrollerini ellerine geçirmek anlamına geliyor.

Yukardaki resimde Shield ajanı olan Maria Hill, Steve’e ikizler hakkında rapor veriyor ve sonra aralarında bu replik meydana geliyor:

Hill: ”Bu olanlardan sonra onun için ne yapmamız gerekiyor?”

Rogers: ”Eğer Ultron barışı getirecekse, kalkanımı bırakmaya hazırım.”

Hill: ”Gerçekten mi?”

 

2- Banner ve Romanoff İlişkisinin(!) Derine İnmesi

Age of Ultron - Kesilen Sahneler

Bruce Banner ve Natasha Romanoff ilişkisi filmin daha tartışmalı bir unsuru olarak önümüze geldi, gereksiz ve yapay bir ilişkiydi. Bir anda olması bizi de şaşırttı ama olma olasılığı yüksek biri ile olsa kabul ederdik içimize atardık derdimizi lakin bu ikisi birbirleriyle hiç etkileşimi olmayan ilk Avengers filminde bile Bruce’un Natasha’ya epey trip attığını görüyoruz.

Bunları geçersek ikisinin konuşması aslında daha da uzuyor ve netlik kazanıyor. Sinemada izlediğimiz de sohbet açık kalıyordu ve birbirlerine doğru düzgün ne evet ne de hayır diyebiliyorlardı. Avengers kadrosundan ayrılmaları halinde birlikte olabileceklerini söyleyen Natasha, Bruce’un ona ne kadar zarar verebileceği hakkında dediklerini anlayabiliyor ve bu ilişkinin olamayacağını gösteriyorlar bize de ama biz bunları göremiyoruz.

 

1- Thor’un Mağara Sırrı

Age of Ultron - Kesilen Sahneler

Filmdeki en ilginç sahne Thor’un büyülü mağarada gördüğü rüyalar ve gelecek filmlere ait ipuçlarıydı. Sonsuzluk taşlarının bir anlık gözükmesi ve hepsinin patlaması Thor’u harekete geçirmişti. Sahneleri tam anlamıyla görememiş olmamız olanlar hakkında bize pek bilgi vermiyor. Bilhakis yönetmen Whedon’da bu konudan pek memnun değil. Hawkeye’in çiftlik evine olan bazı sahneleri kesip en gizemli yerlere zaman kalsaydı çok daha iyi olurdu şahsen.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz